Yöremize 3. Lig heyecanını yaşatmak istiyoruz

Tonya Doğanspor yeni sezon öncesi hazırlıklarını Vakfıkebir’de sürdürüyor.

Yöremize 3. Lig heyecanını yaşatmak istiyoruz

Bölgesel Amatör Küme takımlarımızdan Tonya Doğanspor yeni sezon hazırlıkları kapsamında Vakfıkebir’de kampa girdi. Tonya Doğanspor’da hedef şampiyon olarak Büyükliman Yöresini 3. Ligde temsil etmek.

EKSİKLİKLERİMİZİ GİDECEĞİZ

Tonya Doğanspor Başkanı Zafer Zora, “TFF’nin 17 Nisan’da liglerimizin oynanacağını duyurmasının ardından 25 Ocak’tan itibaren çalışmalarımızı yapmaya başladık. Vakfıkebir’de geçireceğimiz 10 günlük kamp döneminde eksikliklerimizi tespit ederek gidereceğiz. Bu yılki statüde çok kısa bir periyod var. Önceki yıllar 26 maç oynarken bu sezon 10 maç oynayarak guruptan çıkılacak. Üç yıldır bu ligde mücadele ediyoruz. Tecrübelerimiz oluştu. Bu tecrübelere dayanarak bizi hedefe ulaştıracak, başarıya aç bir kadro kuruyoruz. Bu sezon hedefimiz 3. Lige çıkarak Büyükliman Yöremizi bu ligde temsil etmektir” dedi.


BİR AYLIK SÜREDE HAZIR OLACAĞIZ

Tonya Doğanspor Başkan Yardımcısı Abdullah Malkoçoğlu, “Ligin oynanması ile ilgili bir belirsizlik vardı. Bu belirsizlik netleşince hemen çalışmalarımıza başladık. Hocamızın istekleri doğrultusunda transferlerimizi yaptık. Geçmiş yıllardan ders alarak daha tecrübeli oyuncuları kadromuza kattık. Kadromuzda Büyükliman Yöremizden de oyuncular var. 17 Nisan’da maçlarımız başlayacak. Önümüzde bir aylık bir süre var. Hazırlık maçlarının ardından kadromuz şekillenecek. İhtiyaç duyulan bölgelere takviyeler yapacağız. Büyükliman Yöresindeki herkesin desteğini bekliyoruz. Vakfıkebir’de çok güzel bir saha var. En üst liglerde oynayan takımların zeminlerinden bile güzel bir zemin var. Futbolcu olmayınca bir anlamı yok. Bu saha futbol ile şenlenecek. İnşallah yöremize bir 3. Lig takımı kazandırırız. Gençlerimizde gurbete gitmeden burada oynarlar” şeklinde konuştu.


YARIM BIRAKTIĞIMIZ İŞİ TAMAMLAMAK İSTİYORUZ

Tonya Doğanspor Teknik Direktörü Ömer Ortakudaş, “Geçtiğimiz yıl burada göreve başladık. Bu yöre daha önce Beşikdüzüspor ile 3. Lig heyecanı yaşadı. Bizde Zafer Başkanımızla Tonya Doğanspor’da aynı başarıyı yakalayabileceğimizi konuştuk. Başkanımız, yönetim kurulumuz çok emek veriyorlar. Yarım bıraktığımız işi tamamlamak istiyoruz. Şuanda yüzde doksan kadromuzu tamamladık. Geçtiğimiz sezondan dört beş oyuncu kaldı. Yeni bir kadro oluşturduk. Takımımızda birbirilerini tanıyan oyuncular var. İyi bir arkadaşlık ortamı oluştu. Bize düşen görev çok çalışmaktır. İnşallah Tonya Doğanspor’u hak ettiği özlenen yere çıkaracağız” diye konuştu.
Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU


 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 10:36

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 7 ay Önce

zaten daha önce beşikdüzü temsil etti.

SIRADAKİ HABER