Beşikdüzü SML'nin gurur günü

Beşikdüzü Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 56 hemşire, 29 Acil Tıp Teknisyeni ve 10 Laboratuar Teknisyeni olmak üzere toplam 95 öğrenci düzenlenen 21.dönem mezuniyet töreni ile sağlık ordusuna katıldı.

Beşikdüzü SML'nin gurur günü

     İMKB Fen Lisesi salonunda düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yusuf Uzuner, “Bugün Farabi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ailesi olarak, 4 sene önce büyük umutlarla okulumuza gelen 95 öğrencimizi mezun etmenin onurunu, gurunu ve hüznünü birlikte yaşıyoruz. Değerli veliler, üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz gözbebeklerinizi, evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Ama, içinde onların istikballeriyle ilgili bir korku duymayın ” dedi. İlçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen de konuşmasında, “Branşı sağlık olan bir meslek lisesinin mezuniyetindeyiz. Öncelikle bu mesleğin yapılabilmesi için içinizde insan sevgisinin olması gerekiyor. Madem bu okulu seçtiyseniz insan sevginize gerçekten güveniyorsunuz demektir. ” şeklinde konuştu. Ardından bayrak ve flama devir-teslim töreni yapıldı. Okul birincisi olan Burçin Kalay yaş kütüğüne plaket çakmasından sonra plaketini ve diplomasını Kaymakam Cevdet Ertürkmen verdi. Diğer öğrencilerin de diplomalarının verilmesinin ardından meslek dersleri öğretmeni Rabia Küçükyıldız yönetiminde meslek yemini ettiler. Mezun olan öğrenciler adına duygularını ifade etmek üzere Burçin Kalay sözaldı. Mezun olan öğrencilere uğurlama konuşması öğretmen Şevki Küçükyıldız tarafından yapıldı. Program Beşikdüzü Halk Eğitimi Merkezi halkoyunları ekibinin gösterisi ile sona erdi.
     Törene Kaymakam Cevdet Ertürkmen, , Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çanakçı, Baro Temsilcisi Selahattin Sekban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucahittin Kerim İkibaş, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 19:15

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER