Beşikdüzü’nde her yerde spor yapılıyor

Beşikdüzü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ilçede çeşitli organizasyonlar düzenleyerek her yaştan insanların spor yapabilmelerine olanak sağlıyor.

Beşikdüzü’nde her yerde spor yapılıyor

BEŞİKDÜZÜ MAHALLE MAÇI TURNUVASI
            Beşikdüzü ilçe Stadyumunda Küçükler ve Yıldızlar Kategorisinde 8 takımın katıldığı Beşikdüzü Gençlik  ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün organize ettiği turnuvaya katılan çocuklar eğlenceli vakit geçirdi. Ailelerinde izlediği turnuvayı geleneksel hale getireceğini söyleyen İlçe Spor Müdürü Köksal Kocaman amaçlarının eski turnuva özlemlerinin yeniden yaşatıp, çocuklarımızın birlikteliği, paylaşımcılığı ve kendine güven duygularının gelişmesini, boş zamanlarının spor aktiviteleriyle geçirmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

YÜZME BİLMEYEN KALMASIN
            Gençlik ve Spor Bakanlığının projesi olan yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında Beşikdüzü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Trabzon M. Akif Ersoy olimpik yüzme havuzuna haftanın iki günü 50 öğrenci yüzme öğrenebilmeleri için Trabzon’a gönderiyor. İlçe Spor Müdürü Köksal Kocaman, “Amacımız ulaşabildiğimiz tüm çocuklarımız yüzmeyi sevdirmek, onları iyi birer yüzücü olmalarını sağlamak ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmektir” dedi.

CAMİLERDEKİ ÇOCUKLAR SPOR YAPIYOR
            Beşikdüzü İlçe Spor Müdürlüğü Yaz Spor Okulları kapsamında merkeze gelemeyen, camilerde Kuran Kursuna giden çocuklarımız köy köy cami cami gezerek onlara bulundukları yerde çeşitli spor organizasyonları yaptırıyor. İlçe Spor Müdürü Köksal Kocaman, ‘Çocuklarımız camilerde dini eğitimlerin alırken spor branşlarına da yönlendirerek spor yapmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

BEŞİKDÜZÜ VETERANLAR MASA TENİSİ TURNUVASI
            Beşikdüzü İlçe Spor Salonunda yapılan turnuvaya Vakfıkebir, Beşikdüzü, Şalpazarı’ndan toplam 36 kişi katıldı. Beşikdüzü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün organize ettiği yarışma zevkli ve çekişmeli geçti. Eleme usulü yapılan yarışmada 1. Miraç Çabuk 2. Yasin Kalaycı 3. Adem Karaca oldu. Yarışma sonunda sporcular kupa ve madalya ödülleri verilerek turnuva tamamlandı.  İlçe Spor Müdürü Köksal Kocaman turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür ederek, turnuvaların ilçede devam edeceğini söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 14:31

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER