banner129

Sahilde petrolü dağda altını bulduk

AK Parti Beşikdüzü İlçe Teşkilatı Mart Ayı Danışma Meclisi toplantısı Belediye salonunda yapıldı.

Sahilde petrolü dağda altını bulduk

      Toplantıda konuşan AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Harun Demirci, “Bu ülke, bu millet çok badireler atlattı. Bu terör belasını da atlatacak. Bu vatan için canını seve seve feda eden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Biz teşkilatımızla büyük bir gayret içerisindeyiz.  Merkezi iktidarımızı yerel iktidarla birleştirerek, belediye başkanımızla birlikte tezenemizi aynı sazın teline vurarak çok iyi çalışmalar sergiliyoruz” dedi.  

BEŞİKDÜZÜ’NDE YAŞAMAK AYRICALIK OLACAK

    Daha sonra konuşan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, “Biz Karadenizli olarak bu ülkeyi yönettik, bu ülkeyi kalkındırdık. Ama bu siyasetçilerimiz bu göçü önleyemedi. Bu Karadeniz, bu Trabzon, bu Beşikdüzü göç vermeye devam etti. Başka bölgeler kalkınırken işsizlik bu bölgelerde arttı. Geçmişe yönelik bir çok söz vermişler. Demiryolları, limanlar, üniversiteler. Beş bin, on bin işçilerin çalışacağı fabrikalar. Ama hiçbirisi olmamış. Her geçen gün bitmiş, her geçen gün tükenmiş. Siyasetçi iki şeyi almış Trabzon’da hep öne çıkarmış. 30 yıldır bütün siyasetçilerimizin bir numaralı gündem maddesi Trabzonspor olmuş. 2016 yılında Trabzonspor’u Trabzon’un geleceği görmekten artık vazgeçelim. Şehir hastanesini Trabzon’un geleceği olarak görelim. Biz demiryolunu Trabzon’un geleceği olarak görelim. Biz turizmi, biz istihdamı Trabzon’un geleceği olarak görelim. İkincisi de bu fındık meselesi. Bütün dönemlerin siyasetçilerinin dilinde. Biz ayağımızı yere sağlam basacağız. Biz Beşikdağı’nda altını çıkarttık, biz sahilde petrolü bulduk dedim. Bunların ne anlama geldiğini, ne demek istediğimi Allah ömür verirse bir yıl içerisinde göreceksiniz. Beşikdüzü’nün cehresinin değiştiğini zorluklarla yürüttüğümüz kentsel dönüşüm hayata geçtiğinde hep beraber göreceğiz. Beşikdüzü’nde yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu günü geldiğinde bütün Türkiye görecek ve anlayacak” dedi.

BEŞİKDÜZÜ’NE FAKÜLTE YAKIŞIR     

   AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi kısa konuşmasında ülkenin genel durumunu anlattı, “Beşikdüzü’nde çok şanslıyız. Çok iyi bir belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve teşkilatımız var. Çok güzel çalışmalara imza atıyorlar” dedi.  Ardından söz alan Milletvekili Salih Cora, Ak Parti iktidarı tarafından son dönemde yapılan ve yapılması planlanan hizmetleri anlatarak konuşmasını başladı. Milletvekili Cora, “Karadenizli milletvekillerimizle birlikte sayın Başbakanımızla bir araya geldik. Sorunlarımızı dile getirdik. Özellikle yaylalarımızdaki sorunlar ve belediyelerimizdeki büyükşehir yasası ile birlikte yaşanan mağduriyetleri anlattık. Trabzon’daki yol ağının eklenmesini ve belediyelerimizin merkezi hükümetten destek alması gerektiğini söyledik. İlimize ikinci devlet üniversitesi kurulacak. Bizde Beşikdüzü’müze fakülteyi kazandıracağız. Spor bakanımızla yaptığımız görüşmede Beşikdüzü’ne futbol sahası ve semt sahalarının yapılması konularını ele aldık. İnşallah arsa temini yapıldığında stadyumu yapacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 01:03

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145