Umut şöleni

Beşikdüzü ilçesinde, özel eğitim kurumcularınca “Engelliler Haftası” dolayısıyla “Umut Şöleni” adı altında bir organizasyon düzenlendi.

Umut şöleni

Beşikdüzü ilçesinde, özel eğitim kurumcularınca “Engelliler Haftası” dolayısıyla “Umut Şöleni” adı altında bir organizasyon düzenlendi.

    Beşikdüzü Belediye binası yanında başlayan organizasyon için yediden yetmişe, genç yaşlı onlarca insan bir araya gelerek engellilere destek oldu, farkındalık oluşturmaya çalıştı. Şölen, ilçe merkezinde yapılan halk oyunları gösterileri ile başladı. Daha sonra Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, engelliler, engelli aileleri ve vatandaşların katılımıyla halk oyunları ekipleri öncülüğünde ilçe merkezinde bir yürüyüş korteji oluşturuldu. Yürüyüş kortejinde ellerinde , “En büyük engel sevgisizliktir”, “Hayatı paylaşmak için engel yok”, Beni bana sorma; beni sen anla” yazılı dövizler taşıyan çocuklara ilçe halkı alkışlarla destek oldu. Kortej yürüyüşü İMKB Beşikdüzü Fen Lisesi’nde sona erdi. Daha sonra aynı okulun salonunda şölen devam etti. Burada da engelli öğrenciler sahne alarak skeçler oynadılar, şiirler okudular, türküler söylediler. Beşikdüzü’nde bu yıl ikincisi düzenlenen “Umut Şöleni” organizasyonu ve katılımı ile tam not aldı. 
Haber: Tuıncay HACIFETTAHOĞLUGüncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2016, 10:33

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER