Görele’de yaz okulu

Görele Belediyesi tarafından öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmek, onları faydalı aktivitelere yönlendirmek amacıyla yaz okulu açıldı.

 Görele’de yaz okulu

Görele Belediyesi tarafından öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmek, onları faydalı aktivitelere yönlendirmek amacıyla yaz okulu açıldı.

     Yaz okullarında 7-12 yaş gurubu öğrenciler; Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri, Kur’an Eğitimi, resim, heykel, taş boyama, ahşap boyama, ebru sanatı gibi sanatsal, izcilik, kamp ve gezi organizasyonları, yüzme kursu gibi spor faaliyetlerinin yanı sıra zeka- beceri oyunları, müzik kursu, Türk Halk oyunları ve modern dans eğitimi alacaklar.

   Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Mimar Sinan İlk ve Ortaokulu’nda açılan yaz okulunun açılışını yaparak, öğrencilerle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Erener, belediye olarak yaz okulu açmalarındaki amaçlarının gençleri faydalı aktivitelere yönlendirmek ve yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Görele Belediyesi Yaz Okuluna kayıtların devam ettiğini belirten Erener, “Göreleli çocuklar spora ve eğlenceye doyacaklar, çeşitli eğitimlerle kendilerini geliştirip, farklı etkinliklerle kendilerini geleceğe hazırlayacaklardır. Bu okullarda çocukların alacakları eğitimler sadece spor odaklı olmayacak. Eğitimin her alanında öğrencilerimizin yanındayız” dedi.  Görele Belediyesi yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyenler belediye beyaz masa birimine müracaatta bulunup, (0454) 515 10 10 numaralı hatla iletişime geçebilirler.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 18:10

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER