banner129

Büyükşehir Belediyemizin sefer sayılarını azaltmasını bekliyoruz

Büyükliman Bölgesi’nden Trabzon’a yolcu taşımacılığı yapan Minibüsçüler Kooperatif Başkanların Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Hikmet Aksoy Lokalinde bir basın açıklaması yaptılar.

Büyükşehir Belediyemizin sefer sayılarını azaltmasını bekliyoruz

              Büyükliman Bölgesi’nden Trabzon’a yolcu taşımacılığı yapan Minibüsçüler Kooperatif Başkanların Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Hikmet Aksoy Lokalinde bir basın açıklaması yaptılar. 

            Basın açıklamasına Vakfıkebir Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Mehmet Çobanoğlu, Vakfıkebir Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Kemal Miroğlu, Beşikdüzü Otobüsçüler Kooperatif Başkanı İhsan Yücesan, Tonya Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Okan Yılmaz, Çarşıbaşı Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Ahmet kaynar, Şalpazarı Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Erhan Yavuz katıldılar. Vakfıkebir Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Mehmet Çobanoğlu, bizler Büyükliman Bölgesi’nden Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı minibüsçü esnafı olarak zor şartlar altında Trabzon’a yolcu taşımaya çalışmaktayız.

           Artan maliyetleri ve hayat şartları neticesinde zor bir dönemden geçmekteyiz. Yarı yarıya çalışma programı uyguluyoruz. Yani bir gün çalış bir gün yat uygulaması yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin bölgede bulunan ilçelerimize saat başı araba koyması bizleri çok mağdur etmiştir. Senelerdir halkımızı mağdur etmemek için mücadele veriyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’ndan ricamız otobüs sefer sayılarının azaltılması ve fiyat farkının azamiye indirilmesidir. Sayın Zorluoğlu’ndan bize verdiği sözleri tutmasını bekliyoruz. Bu hafta yapılan Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta Bey ve Beşikdüzü Belediye Başkanımız Ramis Uzun Bey bu konuyu gündeme taşıdılar. Sayın Murat Zorluoğlu’da yardımcı olacağını söyledi. Sayın Zorluoğlu ile bizlerle bir araya gelelim. Kalkış saatlerini hep birlikte belirleyelim. Bizlerden de fedakârlık yapmamızı istiyorsa ona da razıyız, bu zor şartlarda fedakârlık yaparız. Bu bölgede yolcu kapasitesi belli. Zaten nüfus yoğunluğu az bir bölgedeyiz. Yazıktır, günahtır. Vatandaşı bizler memnun ederiz. Belediye Başkanımızdan bu konuda yardım bekliyoruz, iyi niyet bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 10:08

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145