Covid illetine yenik düştü

Vakfıkebir ilçemizde uzun yıllar eğitim camiasında çeşitli görevlerde bulunana Kadri Bektaş yakalandığı Covid -19 virüsü nedeniyle yaşamını kaybetti.

Covid illetine yenik düştü

       Vakfıkebir İlçesi İlyaslı Mahallesinden, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı İdari ve Mali Şube Müdürü Kadri Bektaş 49 yaşında yaşamını kaybetti.

       Vakfıkebir’de okul müdürlükleri ve ilçe milli eğitim şube müdürlüğü görevlerinde bulunan, Samsun’un Atakum İlçesinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı İdari ve Mali Şube Müdürlüğü görevine atanan Kadri Bektaş yaklaşık olarak bir ay önce Kovid-19 hastalığına yakalanmış ve ardından sosyal paylaşım sitesinde bununla ilgili bir açıklama yaparak dua beklediğini ifade etmişti.

    Kadri Bektaş hastalığıyla ilgili yaptığı paylaşımda; “Değerli dostlar, özel ve güzel insanlar sizleri selâmların en güzeli ile selamlıyorum. Esselâmîaleykûm. Bu konuyu siz mümtaz insanlarla paylaşıp paylaşmama konusunda çok tereddüt ettim. Lakin "Hayrun nas men yenfeûn nas" ve "Sevinçler artar, üzüntüler azalır paylaşıldıkça." kabilinden dualarınıza talip olmak istedim. Elimizden gelen tedbirleri en üst seviyede almamıza rağmen "Covid-19 Virüsü"nün ziyaretinden ve Allah’ımızım bizi bu virüsle imtihanından kaçamadık. Allah (cc) bana ve bütün hastalarımıza Şâfî ismi ile şifalar versin. Dua eder dua bekleriz. Saygı, sevgi, dua ve selâmlarımla.”

             Kadri Bektaş, yarın Vakfıkebir Kaıranköy Mahallesinde kılınacak olan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 13:34

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER