banner129

Kebir Süt'ün büyük başarısı

Türkiye’nin ikinci en büyük 500 sanayici kuruluşları arasında yer alma başarısı gösteren “KEBİR SÜT” büyük bir başarıya daha imza attı.

Kebir Süt'ün büyük başarısı
            


            Her yıl geleneksel olarak İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanmakta olan Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından ikinci 500 en büyük sanayi kuruluşları listesine Trabzon ilinden “KEBİR SÜT” markası ile süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren KARADENİZ KARDEŞLER GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. firması yeniden sıralamaya girme başarısı gösterdi.
 56 BASAMAK YÜKSELDİ

            2019 yılı mali verileri baz alınarak yapılan değerlendirmede KARADENİZ KARDEŞLER GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. firması, ikinci en büyük 500 firma sıralamasına 127 inci sırada yer aldı ve bir önceki yıl sıralamada 183 üncü sırada yer alan firma,  2019 yılında 56 basamak daha yükselme başarısı gösterdi.
KEBİR SÜT ÖRNEK ALINMALI

            Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN; Trabzon ilimizin gözde markalarından olan İhracatçı üyemiz Karadeniz Kardeşler Gıda San. ve Tic. A.Ş. firmasının Türkiye’nin en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşları arasına girme başarısı gösterdiğini ve bundan dolayı da Trabzon ilimizi layıkıyla temsil etmesinden dolayı firmaya şükranlarını sunduklarını belirtti. GÜRDOĞAN; Trabzon ilimizden doğan ve oluşturdukları KEBİR SÜT markası ile Türkiye geneli ve hatta yaptıkları ihracatla uluslararası global markalar düzeyine yükselen Karadeniz Kardeşlerin göstermiş oldukları bu başarıdan dolayı kendileri ile gurur duyduklarını, Trabzon’un yerel ürünleri olan Süt ürünlerini sanayi alanında işleyerek tüm Türkiye’nin ve hatta yurtdışı tüketici kitlesinin beğenisine sunan KEBİR SÜT’ü diğer firmalarımızın da örnek alarak, bu başarı hikayesinin tecrübesi ışığında Trabzon’dan daha başka yeni markaların oluşturulması gerektiğini belirtti. Firmanın ürünlerinin sadece yurt içinden değil yurtdışından da yoğun ilgi gördüğünü ve tüketildiğini gözlemlediklerini belirten DKİB Başkan Yardımcısı GÜRDOĞAN; markanın uluslararası pazarlarda kolaylıkla tüketilen ve bulunan bir marka olması için gerek Çin Halk Cumhuriyeti ve gerekse Avrupa Birliği Ülkelerine giriş için gerekli olan izin prosedürlerinin tamamlanması için firmaya her türlü desteği vereceklerini belirtti.
BU GURUR HEPİMİZİN
            Karadeniz Kardeşler Gıda San. ve Tic. A.Ş. yetkililerinin yaptığı açıklamada, “Kebir Süt ailesi olarak bu başarının gururunu yaşamakla birlikte, kentimize ve ülkemize daha da fazla katma değer sağlamak için önümüzdeki uzun yolun farkındayız. Başta ürünlerimize teveccüh gösteren değerli vatandaşlarımız olmak üzere; köyde süt veren hemşehrimizden fabrikada işleyen emekçimize, satış yapan personelimizden dağıtım yapan bayilerimize kadar tüm süreçlerde emeği olan herkese çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Bu gurur bizim değil hepimizin gururudur.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 11:51

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145