banner154

Vakfıkebir’de İskenderoğlu Beşikdüzü’nde Demirci

AK Parti, Trabzon ilçelerinde 6. olağan kongrelerine Vakfıkebir ve Beşikdüzü ile devam etti.

10 Eylül 2017 Pazar 21:47
Bu haber 2219 kez okundu
Vakfıkebir’de İskenderoğlu Beşikdüzü’nde Demirci
banner137
banner136
Foto galeriye git

AK Parti, Trabzon ilçelerinde 6. olağan kongrelerine Vakfıkebir ve Beşikdüzü ile devam etti. Vakfıkebir'de Enver İskenderoğlu, Beşikdüzü'nde, Harun Demirci yeniden ilçe başkanı seçildiler.

    Kongrelere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milletvekilleri Muhammet Balta,  Ayşe Sula Köseoğlu, Salih Cora, MKYK Üyesi İsa Sinan  Göktaş,  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, ŞalpazarıBelediye Başkanı Refik Kurukız, Çarşıbaşı Belediye Başkanı  İlçe Başkanları, kadın kolları, gençlik kolları il ilçe başkanları, partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

    Vakfıkebir Altınköşk Düğün Salonu'nda Beşikdüzü’nde Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kongrelerde Divan Başkanlığı'nı Trabzon İl Koordinatörü Polat Türkmen yaptı.

Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu: “Girdiğimiz bütün seçimlerden oyumuzu artırarak çıktık. Bir çok yatırıma imza attık. Hastaneden, öğrenci yurduna, gençlik merkezinden tarım ilçe müdürlüğü binasına kadar bir çok yatırıma imza attık. 2014 Mart ayında yapılan yerel seçimde uzun süre bağımsız olarak yönetilen belediyemizi AK Belediyeciliğe kattık. Önümüzde ki süreçte aynı hızla ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Söz verdiğimiz yatırımların takipçisi olacağız” dedi.

   AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Harun Demirci ise konuşmasına partiye hizmeti olan ve vefat edenleri anarak başladı. Demirci, “Beşikdüzü’ne ilçe tarihin en büyük hizmetlerini yaptık. Bundan sonrada aynı gayretle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

     Kongrede selamlama konuşması yapan il Başkanı Haydar Revi ise, “Göreve geldiğimiz günlerden beri teşkilatımızın her bir kademesi ile uyum ve sinerji oluşturarak milletimize hizmet etme noktasında çalışmalarımız oldu. Yeni atılım döneminde bayrağı başka bir isme devredecek veya bayrağı daha ileri taşıyacak başkan ve yönetimlerimize Allah kolaylık versin. Kongrelerde birlikte göreve gelecek olan kadrolarımız 2019 yılında ki seçimlere kadar hazırlıkları yürütecektir. Hiçbir dava arkadaşımızı küstürmeyeceğiz.  18 ilçemizin her biri bizim için önemli olmakla birlikte her birinde AK Partimizin rekor oy almak için gayret içinde olacağız”

    AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta: “Vakfıkebir, Büyükliman 2019’a hazırım diyor. Bu salon bunu gösteriyor. Trabzon olarak verdiğimiz bütün sözleri, yerine getireceğimizi Milletvekili arkadaşlarımızla başta bu geminin kaptanı Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte birlik ve beraberlik içinde çalışarak bütün vaatlerimizi yerine getireceğiz. Bizim Dünya Lideri Genel Başkanımız var. O her zaman bütün ilçelerin arkasında oldu, bundan sonra da en büyük gücümüz kuvvetimiz sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Başbakanımız, Bakanlarımız arkamızda. Gerçekleri tarih, tarihi de Trabzon’un evladı yazar. Bu tarihi de yazan Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu arkamızda. Hiç kimse kuşkulanmasın. Yapılacak yatırımlarla alakalı, kentsel dönüşümlerle alakalı kuşkunuz olmasın. Sabırlı olmanız lazım, bunları bir bir yerine getireceğiz” dedi. 

   Kongrede partililere hitaben bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Vakfıkebir’e çok teşekkür etmek istiyoruz. Bu kongreler birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, geçmiş muhasebenin, bir taraftan da geleceği tekrar tekerrür etmenin, yine bu kongreler önümüzde ki hedeflere yönelik bir yumruk halinde bir araya gelmenin en önemli zaman dilimidir.  15 yıldır bu çatı altında bu ülkeye hizmet eden bu anlayışın önünde saygıyla eğiliyorum. Özellikle Vakfıkebir tekilamıza çok teşekkür etmek istiyorum. Biz AK Partiliyiz doğru. Hizmet için gayret gösteriyoruz bu da doğru. Ama gördüğüm bir şey var bunu da ayrı takdir etmek istiyorum. 

    Vakfıkebir’in her noktasına hizmet götürmek için gösterilen gayret, bizi partili ve partisiz herkesin takdirini aldı. İlk seçimlerde 70’lerin üzerine Vakfıkebir’de hep beraber çıkmalıyız. Hedefimiz budur.  7 Haziran seçimlerinde ender milletvekilliği sayısı düşmeyen illerden biriyiz. Çok çalıştık çok gayret gösterdik. 4 milletvekiliydik. 5’inci Milletvekilini nasıl alırız nasıl gerçekleştiririz diye insan üstü çabayla kampanyaya hazırlandık. Buna rağmen bütün ilçelerimiz herkes elinden gelen gayreti gösterdi. Son dakikaya kadar son saniyeye kadar bir tek oyu nasıl aldığımızı o telefonlarda dakikalarca dil döktüğümüzü hizmet götüreceğimizi, kimseye ayırt etmeyeceğimiz dediğimiz günleri hatırlıyoruz. Allah’a şükür 1 Kasım’da 5 milletvekili çıkardık.  Bende Trabzon’a arkadaşlarımla beraber bu muhakemeyi sağlamak için çok gelemedim. Bende de kabahat var. Gittiğimiz yerler neresiydi. Güneydoğu… İstanbul’da 26 tane miting yaptık. Güneydoğu’da gitmediğimiz yer kalmadı. Buradan yüzde 70 bekliyorduk. Aldığımız oy bu bantta aldığımız en yüksek oylardan biri ve göğsümüzü kabarttı. 

Herkese gideceğiz. İş başka noktaya geldi. Her kongrenin bir stratejisi var. Her kongrenin bir stratejisi ve yönü vardır. Ya derlenme toparlanma, diriliştir, hedefe doğru yumruk halinde gitmektir. Bu kongrelerin bir tek stratejisi var. 16 Nisan 2016 tarihinde Türkiye çok büyük değişime imza attı. Bu değişim hep birlikte sıkıntı çektiğimiz, bürokrasinin çarkları arasında ezildiğimiz, vesayet sistemi ile birlikte bizi 2 adım geri getirdikleri, adını demokrasi koydukları bir sistemden tamamen halkın kendi iradesiyle ülkenin patronu millettir denilen sisteme adım attığımızı göstereceğiz.  2019’a 2 yıl var. 2 yıl yeniden hep beraber aynı heyecanı ortaya koyabileceğimiz, birliği bütünlüğü ortaya koyabileceğimiz, 15 yılda yaptıklarımızın kat ve kat fazlasını yapabileceğimiz iddialarımızı yeniden bu 2 yıl içinde şekillendirip milletimizle beraber bu adımları gerçekleştirmeliyiz.  Biz ne zaman milletimize gittik milletimiz bize sırtını dönmedi. 

   Bize top yekün geldiler. Amerika’sından Almanya’sına, PKK’sından, DHKP-C’sine kadar.

Herkes birileri ile yurt dışına bağlantılı olana kadar herkes üzerimize geldi. Bu anlayışın bir tek gücü vardı. 50 gramlık oy pusulası. Milletine gittiğinde biz size itimat ediyoruz diyen, bunlardan yılmayın korkmayın, bu mücadeleyi millet adına ortaya koyan.  Atatürk Havalimanında iş oldu, Güneydoğu’da iş oldu.. Sabaha kadar görüşerek iş ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız aradı. Araklı Kongresi nasıl geçti? Bakın bir dünya liderinden bahsediyorum. Kongrenin heyecanı nasıldı? Arkadaşlarımızın kongreye olan katılımları nasıldı? Bütün bunları takip eder. Kıymetli Başbakanımızla bugün Vakfıkebir’de Beşikdüzü’nde olacağımızı söylediğimizde her birine ayrı ayrı selamlarını ve muhabbetlerini iletti. 

   Siyaset çok zor bir iştir. Kendi hayatınızı kenara koyarsınız. Toplantısı, geldi gittisi, bitmez. Akşam normal vakitte eve gidip istirahat etme fırsatı bulamazsınız. Hem Sayın Cumhurbaşkanımız, hem de Başbakanımız böyle fedakarlıkla ülkeyi bu günlere getirdi.  Siyaset 2 şey üzerinden değerlendirilir. Söylem ve eylem. Bu ikisi bir birini tutmuyorsa, sadece laf üretip iş üretmiyorsanız siyasete tutunmanız elbette mümkün değildir. Milletimizin terazisi kuyumcu terazisi gibidir. Az buçuk sizde üstten bakış, nemelazımcılık görsün hemen nezaketini eksik etmez. Bu millet büyük millettir, asil millettir.  AK Parti kurulduğu günden beri hiç muhalefet yüzü görmemişse, bu partinin sözüyle özünün bir olması samimiyetinin çalışması bir olması anlayışından geçer. 

Terörü de bitireceğiz diyoruz. Allah’ın izniyle bitiriyoruz. Evlatlarımız her gün bunların tepesindeler. Bizim çocuklarımız gece gündüz demeden bunlara nefes aldırmıyor. Dağda ki çocuklarımız bunları kovalarken, masa başında ki mühendis evlatlarımız bu mücadele için kendi üretimimiz olan silahları teknik ekipmanlarını üretiyor. Türkiye üretiyor. Bayraktar, Hürkuş, Milli İnsansız Hava aracını, Atak helikopterlerini üretiyor. Neden Türkiye düne kadar bir tane terör örgütü ile uğraşıyor da, şimdi 4 tanesi ile uğraşma kabiliyetine sahip. “15 Temmuz’da biz bu darbeyi yaparız” dediler. Beceremediler. Darbenin Türkiye’de başarılı olmasını isteyenler, “Türkiye’ye istikrarı üzerinden nasıl zarar veririz?” diye hesap içinde oldular. “Turizmi, ihracatını, baltalayalım. Türkiye’ye terör bataklığı içine sokalım. Türkiye’yi yaşanamaz, üretim yapılamaz hale getirelim” dediler.  Onlar bize darbeler yaptılar. Biz onlara cevapları vermesini bildik. Cevaplarımızı vermesini bildik.  Son günlerde garip bir işbirliği görüyoruz. Yerli üretim insansız hava araçlarından rahatsızlar. Talimat verdi Kandil’de ki ağabeyleri. Hareket edemiyorlar. Şehirlerde köylere yönelik baskı ortaya koyamıyorlar. Teker teker takip ediyoruz. İçişleri Bakanı olduğumuz gün İnsansız Hava araçlarında havada kaldığımız saat 20 saatti. Şuanda ne kadar biliyor musunuz. Nasıl polis devriyemiz var, jandarma devriyemiz var.  Şimdi daha işin başındayız. İsrail’den almıyoruz. Amerika’nın çürük Predator almıyoruz. Kendi milli araçlarımızda 2 bin 600 saat havadayız.   İsrail’den aldığımız zaman sesinizi çıkarmıyorsunuz. Son 15 günde, 2 tane Amerika’nın çürük Predator’ü düştü. Biri Şanlıurfa, Biri Adana’da. Ey CHP’nin Kandil’e esir olmuş milletvekili. Konuşuyorsun dimi. Kandil’de ki iş ortaklarından korkuyorsun. Korkuyorsun, seni siyasete sokanlar talimat verdi: “Türkiye’de milli bir şey olmasın” Yazıklar olsun. Hadi bakalım bununla ilgili bir şey söylesinler. Dünyada Milli İHA’yı kritik şekilde üreten ve en iyi kullanan 2 ülkeden birisi Türkiye’dir. Biz insansız hava araçlarımızda yaptığımız hiçbir operasyonda şehitte vermedik, her hangi bir yaralı vermedik. Bütün dertleri budur. Türkler bunu nasıl yaptılar. Sadece iHA’lar uçmuyor. Hala bütün dünya hayranlıkla siz bunu nasıl gerçekleştiriyorsunuz diye bakıyor. Öyle kolay iş değil. Jandarma ve Emniyetin, Genel Kurmayın kendi izleme merkezi var. İHA ile teröristin kol saatinin hangi marka olduğunu görebilecek kabiliyete sahibiz.  Türkiye böyle mi olmalı, zayıf olmalı. Zaten bir lideri var, ondan kurtulamıyoruz diyenler, nasıl engelleyeceğiz telaşı içine düşmüşler.  Piknik yapıyorlarmış. Teröristle piknik yapan sivil vatandaş mı olur? Arkadaş çok açık ve nettir. Su testisi su yolunda kırılır. Kimin kiminle iş tutuğunu iyi biliyoruz. 

    Kandil konuşuyor, CHP’den bir Milletvekili topa giriyor. HDP’liler topa giriyor. Ardından hemen BBC topa giriyor. Onun hemen uluslar arası arenaya bir şekilde yansıtılması azım. Savunma sanayimizin yerli olmasından ödleri kopuyor. Bizim ataklarımızla birlikte Güneydoğu’ya gittiğinizde o Atakların süzülüşlerini görseniz.  Bizden sonra ki nesiller sıkıntı çekmek istemiyor. İnsanlarımızın milliyetine hakir bakmalarına, İmam Hatipler Üzerinden bu milleti dövmelerine tahammül etmek istemiyoruz. Artık bu ülkede siz köylüsünüz ne işe yararsınız demelerine, gazete köşelerinde bize ayar vermelerini görmek istemiyoruz. İş bunların kontrolünden çıktı. Hem insansız hava aracını parayla satıyorlardı. Araç 6 ay arıza yapınca tamir ettirmiyorlardı. Bizim İHA’lar bunlara nefes aldırmıyor. Biz talimatların nereden niçin geldiğini çok iyi biliyoruz. Ortada sivil yoktur.  Çok net, yaptıkları iş açık… Orada bu PKK’nın sözde partisi baktı ki tabanımı kaybediyorum. Hemen Kandil talimat verdi. Milletvekilleri ile oturacaksınız Diyarbakır’da eylem yapacaksınız. Yaptılar doğru. 20 kişi, bir hafta boyunca bir parkta oturdular kukuman kuşu gibi.. Yaptılar doğru Van’a geçtiler. Bir hafta parkta oturdular 20kişi. İstanbul’da sadece bu milletten nefret eden, o entel dantellerin dışında hiç kimse bu PKK’nın sözcüsü olanlarının yanında kalmadı. İzmir’e gittiler Gündoğdu Meydanını istediler. Verin dedim. Koskaca Gündoğdu meydanında iğne ucu gibi 20 kişi kaldılar. 

   Bu uçuklar sayesinde iHA’lar sayesinde operasyonlarımızı kışın da devam ettiriyoruz. Örgütün hareket kabiliyetini daraltıyoruz. Şimdi bakın kabiliyetini daha da arttıracağız. İçerde 2 bin 600 saatiz. Sınırlarımızın her birini İHA’alarla kontrol edeceğiz. 24 saat kimseyi hareket ettirmeyeceğiz. Terör örgütünün sınırlarımızdan sızmasını engellemek için bütün tedbirleri alacağız.  264 terörist etkisiz hale geldi. 59 tanesi Silahlı İHA ile ele geçirildi. Bomba yapımında kullanılan madde ve uyuşturucu… Bunların tepesinde iflahını keseceğiz. 20 kasımdan sonra kışın 1 saniye bile durmak yok. Kışın bunların mağaraları… Ne oldu KATO dağı.. Evlatlarımız orada Ayyıldızlı bayrağı dikmişler burası bizim yerimizdir dediler… 

Bunların derdi bu kayıplar değil. Madem senin derdin sivil can kayıplarıydı. Geçtiğimiz Ağustos ayında Amerikan Predator’u sivil yerleşim yerine düştü niye bir tek laf edemedin… Karsta bizim evlatlar teröristleri öldürdü. Onlardan biri Kılıçdaroğlu’na Artvin’de taciz ateşe edenlerden biriydi. Peki bunlar nasıl keşfedildi. İnsansız Hava Aracıyla.. Allah’ın tokadı" şeklinde konuştu.  

     Vakfıkebir’de Enver İskenderoğlu yeniden ilçe başkanı seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu, Adem Turan, Ahmet Kılıç, Ahmet Uzun, Ali Karaca, Ali Madenci, Azime Bektaş, Ersen Karanis, Hasan Yayla, İlhan Tosun, İsmail Çolak, Müfrit Yolcu, Süleyman Özdemir, Yaşar Ali Çolak, Yusuf Sağlam.

   Beşikdüzü’nde Harun Demirci başkanlığında oluşan yönetim kurulu üyeleri şöyle oluştu: Adem Terzi, Ahmet Gören, Ali Balat, Ali Osman Çoban, Coşkun Kara, Filiz Güdü, Gökhan Kudal, Hanife Güdü, Hayati Kalaycı, Hüseyin Köse, Muhammet Aydın, Nusret Dilli, Taner Karaoğlu, Yılmaz Al
Haber:Tuncay HACIFETTAHOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner131
  banner132
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Ünal Karaman Trabzonspor'da başarılı olabilir mi?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Karikatür
  • hikmet aksoy 2
  Arşiv

  banner145