Babasının kaderini yaşadı

Ağabeyi ile birlikte babasız büyüyen iki erkek çocuk babası Mehmet Akar ormanda eşinin yanında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Çocukları Pirağa ve Osman babaları gibi yetim büyüyecek.

Babasının kaderini yaşadı

    
     Şalpazarı İlçesi’ne bağlı Geyikli Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Akar (42) sabah çalışmak için eşiyle beraber gittiği ormanda kalp krizi geçirerek yaşamını kaybetti. Evli ve 2 erkek çocuk babası olan Mehmet Akar’ın babasının da aynı yaşlarda aynı şekilde öldüğü ve ağabeyi ile birlikte babasız büyüdükleri öğrenildi. Geriye iki yetim bırakan Mehmet Akar babasının kaderini yaşamış oldu.

      Edinilen bilgiye göre eşiyle beraber ormana çalışmaya giden ve fenalaşarak eşi Hanım Akar’ın yanında hayatını kaybeden Mehmet Akar’ın Babası merhum Pirağa Akar’ında  aynı yaşlarda amcasıyla çalıştığı sırada fenalaşarak hayatını kaybettiği öğrenildi. Mehmet Akar babası vefat ettiğinde 2 yaşında, ağabeyi İsmail’de 3 yaşındaydı. 9 yıl önce ebediyete uğurladıkları anneleri tarafından büyülten kardeşlerden Mehmet Akar’ın ölümünün ardından geriye Pirağa (12) ve Osman (10) isimli iki yetim kaldı. Mehmet Akar’ın cenazesi Geyikli Mahallesi Belen Camiin de kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verildi. Cenazeye Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Başkan Yardımcısı Faruk Beldüz, Başkan vekili Mustafa Özendi ve vatandaşlar katıldılar.
Haber: Mustafa ÖZCAN

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 00:49

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER