banner129

İşte erteleme nedeni?

Galatasaray Fenerbahçe derbisinin önce seyircisiz oynanmasına karar verilmilş, ardından da ertelenmişti. İşte nedeni...

İşte erteleme nedeni?

       Galatasaray Fenerbahçe derbisinin önce seyircisiz oynanmasına, ardından da ertelenmesine, terör örgütü DAEŞ’in eylem tehdidi nedeniyle karar verildiği ortaya çıktı.

     DAEŞ’in Paris’te 7 noktada yaptığı terör eyleminin bir benzeri İstanbul’da deşifre edildi. Buna göre, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası stattan çıkacak taraftarlar arasında eş zamanlı kanlı eylem planı hazırlandı. İstihbarat ve terör birimlerince, terör örgütü DAEŞ’in, taraftarların arasına militanlarını sokarak canlı bomba eylemi ve ardından silahlarla rastgele ateş açarak kaos olacak kanlı eylem planladığı ortaya konuldu.

    Somut istihbarat üzerine derbiyle ilgili güvenlik önlemleri masaya yatırıldı. DAEŞ’in hedefinin İstanbul’da yapılması planlanan Nevruz kutlamalarına yönelik olduğu ancak bunların iptal edilmesiyle derbiyi hedef aldığı tespitlerine yer verildi. İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstanbul Emniyeti terör ve istihbarat birimleri bu noktada değerlendirme toplantıları yaptı. Bu toplantıların ardından güvenlik gerekçesiyle maçın önce seyircisiz oynanmasına, sonra da ertelenmesine kararı verildi.

   

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 19:32

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145