AKP iş bulma bürosu haline geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, bir açıklama yaptı.

AKP iş bulma bürosu haline geldi

     Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, bir açıklama yaparak birçok partilinin iş için partiden istifa etmek zorunda kaldığını söyledi. Karadeniz açıklamasında şunları söyledi: “İŞKUR’dan iş talebinde bulunan vatandaşların, AKP’ye kayıtlı olup olmadığına bakılıyor. İŞKUR yeni bir kurum değil. Geçmişte de vatandaşın başvurularını değerlendiriyordu. Son yıllarda AKP’nin iş bulma bürosu haline geldi. CHP’ye kayıtlı birçok üye bize başvurarak, “İŞKUR’dan iş talep ettim.
    Geri çevrildim. AKP’ye kayıtlı olmam gerektiği söylendi. Kusura bakmayın, ihtiyaçlıyım. İşe girmek için CHP’den kaydımı silin. Gidip AKP’ye kayıt olacağım.
Bu ülkede yaşayanların farklı görüşte olma hakkı yok mu? Yaşamak için AKP’li olmak şart mı? AKP iktidarı süresince, insanlar “bizden ya da bizden değil” diye ikiye ayrıldı.
     Bu anlayışı kınıyorum. Bu anlayışın hukukla, insanlıkla bağdaşır yanı yok. Zaten muhtaç insanları 14 yıllık AKP iktidarı bu hale getirmedi mi? Önce yoksullaştırdılar, şimdi kendilerine mahkum ettiler.
Üniversite okuyan gençlerin yurt sorunları var.
     Yurda yerleşemeyenler da AKP ilçe başkanlarından referans almak zorunda. Okulu bitirenlerin iş bulması için “bizden” olmaları şart mı? İnsaf denen şey kalmadı. Sözün bit
tiği yerdeyiz. Artık tuz koktu.
Kaynak: tonyahaber

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 00:45

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER