banner129

Nerede bu itfaiye?

Tonya Cumhuriyet alanı Altuntaş Apartmanının ikinci katında bulunan Mustafa Kalyoncu’ya ait muhasebe ofisinde bilgisayar kasasının patlaması sonucunda yangın çıktı.

Nerede bu itfaiye?

     Tonya Cumhuriyet alanı Altuntaş Apartmanının ikinci katında bulunan Mustafa Kalyoncu’ya ait muhasebe ofisinde bilgisayar kasasının patlaması sonucunda yangın çıktı.

    Sabah saatlerinde Cumhuriyet alanında, Altuntaş Apartmanının da ikinci katında bulunan Mustafa Kalyoncu’ya ait muhasebe ofisinde çıkan yangın ofisin tamamını kapladı. Yetki ve sorumluluk alanında olmamasına rağmen riske girerek Tonya Belediye ekipleri ve vatandaşların yardımıyla yangına müdahale edilerek yangın kontrol altına alındı. Trabzon Büyükşehir İtfaiye ekibine de yangın söndürüldükten sonra olay yerine geldi. Yangının ofiste bulunan bilgisayar kasasının patlamasında ve elektrik kontağından kaynaklanmış olabileceği ifade ediliyor. Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor. İşyeri sahibi Mustafa Kalyoncu: “Sabahleyin büroya geldim ve bilgisayarımı açtım, çalışıyordum. Yangından iki dakika önce dışarı çıktım. Ardından yangın çıktı. Çok şükür şuanda yangın kontrol altına alındı. Yaklaşık 25 milyon TL’nin üzerinde maddi zararımız var. Can kaybının olmaması tek teselli kaynağımız” diye konuştu.  Yangın kontrol altına alınmasından sonra Büyükşehir’e ait itfaiye ekiplerinin gelmesine tepki gösteren vatandaşlar: “Büyükşehir olduk. İtfaiye ilçemizden alınıp Büyükşehir Belediyesi yetkisine verildi. İlçemiz sahilden 20 km içeride kalıyor. Yangın çıktı, İtfaiye Vakfıkebir’den veya Beşikdüzü’nden buraya ne zaman gelecek? Herkes gördü ilçe merkezinde yangın çıktı. İtfaiye yok. Yangın kontrol altına alında, Büyükşehir itfaiye ekibini ondan sonra geldi. Bu yangın ilçe merkezinde oldu yetişemedi. Bu yangın Kalınçam ve Sayraç Mahallelerinde olsa, Vakfıkebir’den gelip bu yangınlara nasıl yetişecek? Buradan Büyükşehir Belediye Başkanına sesleniyoruz; Taşrada kalan Tonya gibi, Şalpazarı gibi ilçelerde itfaiye aracı mutlaka olmalı” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 01:18

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145