O yol çayırlara giden yoldur

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ilçeye bağlı Sayraç Mahallesinde Sabri Tomar ve Muhammet Tomar adındaki vatandaşların yolları ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

O yol çayırlara giden yoldur

      Başkan Beşel yaptığı açıklama şunları söyledi; “Haber üzerine Belediye Başkanı olarak ilgili mahalle muhtarıyla birlikte yaptığımız incelemeler ve araştırma neticesinde Sabri Tomar ve Muhammet Tomar isimli vatandaşlarımızın evlerine giden yolun yaz kış ulaşıma açık olduğu, yıllar evvel yapılmış olan bu yolun 2015 yılı sonbahar mevsiminde Belediyemiz ve Mahalle Muhtarlığımız birlikteliğiyle 250 ton stabilize malzeme serilerek yolun iyileştirildiği, üzerinden kış geçmiş olmasına rağmen şu anda yağmurlu havalarda dahi yolun taksi dahil her türlü araçla ulaşıma açık olduğu, bu yolun standart diğer mahallelerimizin tali yollarından farksız olduğu görülmüştür. Yine yapılan incelemelerde gazete haberinde görülen resimdeki çamurlu yolun bu şahısların evine giden yol olmadığı çayırlara giden bir bağlantı yolu olduğu görülmüştür.

BÜTÜN BUNLAR FOTOĞRAFLARLA SABİTTİR

    Bütün bunlar fotoğraflar ve ilgili vatandaşların açıklamalarıyla sabittir. Yapılan görüş ve araştırmalar neticesinde Sabri Tomar isimli vatandaşımızın sakat indiriminden yararlanarak almış olduğu 2015 model Dacia Stepway marka bir aracının olduğu ve bu aracın rahatlıkla evinin kapısına kadar gelebileceği, evinin önündeki yolun tamamen stabilize serilmiş olduğu, ancak bu aracın bir ilçede memur olarak çalışan oğlu tarafından kullanılmakta olduğu, Muhammet Tomar isimli vatandaşımızın sakat indiriminden yararlanarak almış olduğu 2012 model Dacia Duster marka bir aracının olduğu ve bu aracın da Trabzon’da çalışan oğlu tarafından kullanılmakta olduğu, bu aracında her an rahatlıkla evinin kapısına girebileceği Yine Muhammet TOMAR’ın kendine uygun düzenlenmiş motosiklet şeklinde bir aracının olduğu ve bu araçla istediği her zaman Tonya'ya geldiği, her tarafa gittiği anlaşılmıştır. Elbette ki eksiklerimiz vardır ve giderilecektir.

DURUMLARI SAPTIRILDI

   Ancak haberde ismi geçen her iki vatandaşımızın çevre ile ulaşım sağladığı yollar çamur deryası değildir. Vatandaşlarımız kapılarına kadar araçla ulaşmaktadır. Evlerinin içi hariç sırta taşınma ihtiyacı zaruri değildir. Fotoğraflarda çamurlu görülen yol kullanılması zorunlu olmayan çayırlara giden bağlantı yoludur. Haberin kaynağında maksatlı bir davranış söz konusudur ve engelli vatandaşlarımızın durumları saptırılarak haber malzemesi yapılmıştır” dedi.
Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2016, 02:08

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER