Sesimizi duyan yok mu?

Tonya'da engelli vatandaşlar yollarının yapılmasını bekliyor.

Sesimizi duyan yok mu?

    Tonya Sayraç Mahal­lesi’ndeki iki engelli vatandaş yol­larının yapılmasını istiyor. Sayraç Mahalle­si’nin Vurzeto sem­tinde oturan Mu­hammet ve Sabri Tomar felç geçirme­leri nedeniyle engelli arabasına mahkûm oldular.

    Muhammet Tomar’ın 30, Sabri Tomar’ın ise 20 yıl­dan beri ayakları ça­lışmıyor. Oturdukları semtte çamur için­deki yolun geçilecek hale gelmesini isti­yorlar. Muhammet ve Sabri Tomar’ın evin dışına çıkıp bir yere gidebilmeleri için eşlerinin yardımına ihtiyaçları var. Yolun kendile­ri için çok önemli olduğunu belirten Muhammet Tomar, “Biz engelliyiz, yet­kililerden yolumu­zun yapılmasını is­tiyoruz. Burada iki komşuyuz, birbiri­mize gidip gelemi­yoruz. Bir an önce yolumuzun düzelme­sini istiyoruz. İstan­bul Sakatlar Derneği Başkanlığına da yazı gönderdim, yardım istedim, yolumuzun yaptırılmasını iste­dim. Evin tapularını da istediler, yine hiç­bir şey yok. Nereye müracaat etmişsek ilgilenen yok.” şeklinde koştu. Sayraç Mahalle­si içinden geçen ana yoldan ayrılan ve 500 metre olan yolun be­tonlanmasını isteyen Tomarlar, “Her yer beton ya da asfalt ya­pılıyor. Bizim yolumu­za bakan yok, ilgile­nen yok. Birkaç araba çakıl da dökülmedi. Kaymakamlığa, Be­lediye Başkanlığına dilekçe verdik. Cevap alamadık.” dediler.

     Engelli vatandaşlardan Sabri Tomar ise “Başkanlarımızdan, sorumlularımızdan, yetkililerimizden yo­lumuzun yapılmasını istiyoruz. Topluma çıkamıyoruz. Evin içinde ya da evin av­lusunda ancak otu­rabiliyoruz. Eşim sır­tına alıyor, sırtında taşıyor beni. Tonya’ya ya da başka bir yere gidecek olsam, araba­ya kadar sırtta taşın­mam lazım. Engelliler haftası oluyor, hatırla­yan yok. Sadece seçim zamanları oyumuzu almak için evimize geliyorlar. Bu da siya­setçilerin ayıbıdır.”

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 16:31

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER