Tonya'da santranç turnuvası

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası etkinlikler kapsamında, Büyükliman Havzası spor şöleni adı altında Tonya’da satranç turnuvası düzenlendi.

Tonya'da santranç turnuvası

     19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası etkinlikler kapsamında, Büyükliman Havzası spor şöleni adı altında Tonya’da  satranç turnuvası düzenlendi.
    Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve iki gün devam satranç turnuvasına Tonya’nın yanı sıra Vakfıkebir, Beşikdüzü, Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçeleri katıldı. Turnuva sonunda takım halinde İlkokul ve Ortaokullarda Tonya birinci olurken, Liselerde ise Beşikdüzü birinciliği elde etti. Turnuva sonunda dereceye gire takımlara kupa, madalya ve katılım belgeleri verildi. Turnuvanın ödül törenine Tonya Kaymakamı Halit Mengi, Belediye Başkanı Osman Beşel, ASKF Başkanı Cahit Erdem, Satranç Federasyonu İlçe Temsilci Coşkun Ünlü, Beşikdüzüspor Kulübü Başkanı Çetin Eksert,  ilçe spor müdürleri, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı. Tonya Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Abdullah Malkoçoğlu: “İlçemize gelen bütün takımlarımızı en iyi şekilde ağırladık. Turnuvaya katılan,  destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Tonya Kaymakamı Halit Mengi ödül töreninde yaptığı konuşmada: “Tonya ilçemiz güzel bir şölene ev sahipliği yaptı. İki gün devam eden satranç turnuvasına katılan bütün takımlarımızı tebrik ediyorum. Dereceye giren ilçelerimizi ayrıca tebrik ediyorum.  Öğrencilerimizden satranç dalında daha büyük başarılar bekliyoruz.  Turnuvamız amacına ulaşmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Haber: Hasan BAHADIR


 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 19:34

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER