banner129

Kurukız’dan Karaman’a destek

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’a destek verdi.

Kurukız’dan Karaman’a destek

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’a destek verdi.  Başkan Kurukız yaptığı açıklamada şunları söyledi; O; “Benim bu şehre borcum var!” diyerek hiçbir şahsi menfaat hesabı yapmadı. Başkaca sözüm ona teknik adamlar kendilerini “imparator” zannedip istedikleri transferi yaptırıp istedikleri kadar transfer ücreti almalarına rağmen sıralamada daha aşağılarda  kendilerine yer bulabildiler.

Geçmişte Trabzonsporda teknik direktör olarak bulunan lakin her haftasonunu Marmaris’i kendine yurt edinip günlük heveslerini burada tatmin edenleri görmez misiniz? Bugün başında bulundukları takım kendilerine her türlü imkanı verdikleri halde yine otobüste ayakta gitmeyi göze alan son otobüsü yakalamış yolcular gibi lige tutunmaya çalışıyorlar.

Peki kendilerine kulüp olarak inandığımız, imkan sağlayıp, sınırsız yetki verdiğimiz teknik direktörler nerde? Kulübümüzü borç batağına sokup, bir daha turist olarak dahi gelemeyecek şekilde bu şehri terkedip, tüm köprüleri yıkmadılar mı?

Peki “Kara Boğa” ne yaptı?

“Gel; sana ihtiyacımız var.” denildiğinde hiç düşünmeden,  gelecek hesabı yapmadan, kulübün mali durumunu, kadro yapısını, eksiklerini düşünmeden “Tamam” dedi. Hem de lider dediğimiz, atar dediğimiz, tutar dediğimiz çıban başlarını kulübe yük olan nice oynamayan  starları gönderip, “Klübün menfaatleri neyi ve kimi almamız gerekiyorsa onu alalım, fakat karakterli, onurlu adam gibi adamları alalım” dedi.

Oynayamaz denilen, verimli olmayan ama karakterli ama azimli ama kararlı genç oyuncularla bir bir ordu yarattı. Her saatini külüpte geçirerek, klübün imkanlarını doğru kullanma adına, bir marulun bile hesabını yaparak, bir komutan gibi ordusuyla vakitini geçirdi.

Sezona başlarken şampiyonluk diye bir hedef mi vardı? Kemik bir kadro oluşturalım iki üç sene içinde şampiyonluğa oynayan bir ekip olalım fikrinin mücadelesini verdi.

Öyle bir takım oluşturduki İstiklal marşımızın okunmasıdaki tavırları, 10 Kasım’daki duruşu, Barış Pınarı Harekatındaki tavırları, mili ve manevi değerlere olan inancı, kendisine “Kendi şehrinin takımını yendin, ne düşünüyorsun?” dendiğinde, “Ülkemin tüm şehirleri benim şehirleridir.” diyebilen, önce ülkem ve milletim anlayışıyla imparatorlara inat ADAM gibi Adam’dır Ünal Karaman.

Sezona başlarken bu takımdaki sakatlıkları düşünün, VAR’a gidilip verilmeyen penaltıları kırmızı kartları düşünün, ince ince verilen ayarları düşünün, transfer yasağından mali yükümlülüklerden doğan imkansızlıkları düşünün.

Ancak biliyorum ki bunları göremeyenler var, art niyetliler var. Sözlerim bu ayırımı yapamayacaklaradır. Onlar herşeye olduğu gibi bu meseleye de ideolojik yaklaşıyorlar. Halbuki Trabzonspor partilerden münezzeh bir değerimizdir.

Talebelerine “Onlar benim ailem kardeşlerim evlatlarım.” diyerek hepsinin haklı sevgisini ve saygısını aldı. Belki de eksik becerilerine inançlarını özgüvenlerini adamlıklarını katıp sakatlanma pahasına mücadele edip sakatlıklar yaşandı.

Bu tamım kolay ortaya çıkmadı, bu inanç bu ruh kolay yakalanmadı. Soruyorum merak ediyorum ne istiyorsunuz bu adamdan? Eğer Trabzon’u Trabzonspor’u ve bordo mavi renkleri seviyorsanız lütfen saygı gösterin lütfen sabredin lütfen güvenin! Bu takımın kıymetli bir Yönetimi ve Ahmet Ağaoğlu gibi yürekli, bilgili öngörüsü yüksek çok değerli bir Başkanı var. Şehrimizin, takımımızın geleceğini düşünüyorsak bu sabrı, bu kararlı iradeyi ortaya koymamız şarttır.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 16:42

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
devran kılıç
devran kılıç - 2 yıl Önce

güzel bir açıklama olmuş. karaboğa yanındayız

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145