banner129

Bu zor günlerin sona ermesi için dua edelim

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bu zor günlerin sona ermesi için dua edelim

            Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

            Başkan Muhammet Balta mesajında şunları söyledi; “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın son günlerini yaşarken Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bin aydan hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

           Tuttuğumuz oruçlarla, yaptığımız ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz bu mübarek ay, bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmaktadır.

          Peygamber Efendimiz (s.a.s.) bu mübarek gece ile ilgili olarak; “Kim inanarak ve sevabını Yüce Allah’tan umarak Kadir gecesini ihya ederse onun geçmiş günahları bağışlanır” (Buhari, İman, 26) buyurmuştur.

           Bağışlanma ve huzur kapılarının açıldığı Kadir gecesi, derin bir tefekkür ile samimi bir muhasebe yapma zamanıdır.

          Yüzlerce vatandaşımızın vefat etmesine ve hastalanmasına neden olan Koronovirüs nedeniyle zor günler yaşadığımız bu günlerde vatanımız ve milletimizin selameti, salgının biran önce sona ermesi için dua edelim.

         Vakfıkebirli Hemşehrilerimin; Milletimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, Rabbimizden bu gecede yapılan duaların, insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyorum.

Koronavirüs salgını ve çeşitli hastalıklar nedeniyle yaşam mücadelesi veren tüm hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar, ebediyet irtihal edenlere rahmet diliyorum.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 12:43

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER