İhalesi yapıldı

Vakfıkebir'e deva bir yatırım daha geliyor.

İhalesi yapıldı

        Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından TOKİ aracılığıyla Vakfıkebir Yalıköy Mahallesine sahilinde yapılacak olan Ekmek Temalı Millet Bahçesi Projesinin ihalesi yapıldı.
        Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki) İstanbul Hizmet Binasında yapılan ihale; Vakfıkebir İlçesi Millet Bahçesi, Millet Bahçesine ait sosyal donatılar inşaatları ve altyapı çalışmalarını kapsıyor. Sözleşmesinin imzalanmasının ardından 10 gün içerisinde yer teslimi yapılarak proje 300 takvim gününde tamamlanacak.
        Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Muhammet Balta, “İlçemize çok önemli bir yatırım daha kazandırıyoruz. Yalıköy Mahallemiz Sahiline yaklaşık olarak 35 bin metrekarelik bir alana, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yapılacak olan Ekmek Temalı Millet Bahçemizin ihalesi 10 Eylül 2019 tarihinde yapıldı. İlçemize hayırlı olsun.
        Bu önemli yatırımın Vakfıkebir’imize gelmesini sağlayan Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’ya, AK Parti Trabzon Milletvekillerimiz Sayın Adnan Günnar’a, Sayın Bahar Ayvazoğlu’na ve Sayın Salih Cora’ya şahsım ve ilçe halkımız adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ekmek Temalı Millet Bahçesi’nin içerisinde hangi bölümler bulunacak:
Millet Kıraathanesi
Ekmek Müzesi
Bisiklet Yolu
Çocuk Oyun Alanı
Tematik Bahçeler
Mısır Tarlaları
Çim Tepe
Etkinlik Çayırı
Çocuk Oyun Grubu
Ahşap Pergolalar

Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:03

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER