İhtiyaçlı öğrencilere tablet dağıtıldı

Vakfıkebir'de 130 ihtiyaçlı öğrenciye tablet dağıtıldı. Tabletler okul müdürleri tarafından teslim alınarak öğrencilere verildi.

İhtiyaçlı öğrencilere tablet dağıtıldı

Vakfıkebir İlçesi’nde 130 ihtiyaçlı öğrenciye tablet dağıtıldı. Tabletler okul müdürleri tarafından teslim alınarak öğrencilere verildi.
           Vakfıkebir Kaymakamlığında yapılan dağıtım töreninde konuşan Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, “Bugün burada 130 tableti ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize verilmek üzere okul müdürlerimize teslim ettik. Çocuklarımızın eğitim görmesine yardımcı olacak olan tabletlerin bir kısmı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfımız, bir kısmı da Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından karşılandı. Pandemi öncesinde kimse bunları yaşayacağımızı düşünemezdi. Uzaktan eğitimin ne olduğunu öngöremiyorduk. Tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkiledi. Pandemi sebebiyle artık birçok şey normal hale geldi ve uzaktan yapılmaya başlanıldı.
            Evlerimizde birer okul haline geldi. Hem çocuklarımız hem de öğretmenlerimiz açısından zorlu bir süreç. Bilgisayar başında 7-8 saat çocuklara ders anlatmak ve çocuklarında bunları dinlemesi oldukça zor. Bu duruma ayak uydurmamız için tabletleri alıp çocuklarımıza veriyoruz ve böylelikle çocuklarımız da evlerinde derslerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Bu tabletleri 25 GB internet yüklü olarak veriyoruz. Böylelikle çocuklarımızın evlerinde internet olmaksızın EBA’dan derslerini takip edebilecekler. Bu vesileyle hem bakanlığımıza hem de bu tabletlerin alınmasında katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TOPLAM 565 TABLET DAĞITILDI
           Kaymakam Yakuta ayrıca, Vakfıkebir’de bugüne kadar dağıtılan 565 tabletin, 393 + 40 tanesi Milli Eğitim Bakanlığı, 7 tanesini Ticaret Odası Başkanlığı, 32 tanesi Büyükşehir Belediyesi, 10 tanesi hayırsever vatandaşlar ve 83 tanesi ise Vakfıkebir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafı tarafından karşılandığını ilave etti. Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta’nın yaptığı konuşmanın ardından tabletler öğrencilere verilmek üzere okul müdürlerine teslim edildi.
Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 11:39

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER