banner129

İskenderzadeler Vakfıkebir’de buluştular

İskenderzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında birleşen İskender Ailesi, Vakfıkebir’de yaşayan hayırsever işadamı Hüseyin İskenderoğlu’nun organizasyonuyla bir araya geldiler.

İskenderzadeler Vakfıkebir’de buluştular

         İskenderzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında birleşen, Türkiye’nin en kalabalık ve en köklü sülalelerinden birisi olan İskender Ailesi, Vakfıkebir’de yaşayan hayırsever işadamı Hüseyin İskenderoğlu’nun organizasyonuyla bir araya geldiler. 

         Vakfıkebir Çınaraltı Restaurant’ta düzenlenen bulaşmaya AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İskenderzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydoğan İskender, yönetim kurulu üyeleri, Vakfıkebir AK Parti Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi Enver İskenderoğlu ve iki yüzden fazla aile mensubu katıldı.  Buluşmada bir konuşma yapan İskenderzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydoğan İskender, “İskenderzade Ailesinin üyeleri ile burada birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Çanakkale Milletvekilimizin de burada olması bizi ayrıca mutlu etmiştir. İnşallah hep birlikte ailemizin tüm bireylerine ulaşarak Türkiye’de bir arada olacağız. Bugün buraya kadar gelen herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.  


GÜN KENETLENME GÜNÜDÜR

           Organizasyonu düzenleyen hayırsever işadamı Hüseyin İskenderoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi, “AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz, akrabamız Jülide İskenderoğlu, kıymetli eşi Yücel İskenderoğlu, İskenderzadeler Dernek Başkanımız ve Yönetim kurulu ile birlikte buraya uzaktan yakından gelen bütün akrabalarımız hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Gün ayrışma değil kenetlenme günüdür. Bugün birliğimizi, beraberliğimizi ve muhabbetimizi canlı tutma günüdür. Sevinç ve mutluluğumuz gibi hüzün ve kederimizi de paylaşma günüdür. Bu sebeple ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar dilerim. Allah bu tür felaketleri bizlere ve ülkemize yaşatmasın inşallah. Aramızda olamayan bütün akrabalarımıza Vakfıkebir’den selamlarımızı iletirim. Daha güçlü birliktelik ile dernek yönetimimizin iş birliğinde güzel işler yapacağımızı temenni ederek İskenderpaşa’nın torunları olarak birliğimizin devamını arzularım” şeklinde konuştu.


BİRBİRİMİZ TANIMAYA VESİLE OLUYOR

          AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskender ise, “Çok değerli başkanım, Hüseyin abim, değerli ailem. Her şeyden önce bugün burada olduğunuz için sizlere çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü en güzel şey sanırım aile ile birlikte olmaktır. Bizler bunu bazen ihmal ediyoruz. Bazen birbirimizi en sevdiklerimizi ihmal ediyoruz. Ama böyle güzel toplantıların vesilesi ile ailemizle birlikte oluyoruz. 20 yıl önce AK Parti’de siyasete başladığımda bunları hayal bile edemezdim. İnandığım değerlere uygun parti idi ve inandığım değerlerin bayrağını taşımak için siyasete girdim. Allah nasip etti ve Çanakkale gibi güzel bir şehrin milletvekiliyim. Güzel kısmı şu sadece bir güruhu ya da bir ili temsil etmiyorum. Mecliste büyük bir aileyi de temsil ediyorum. Bununda sorumluluğu içerisindeyim. Her zaman bir kardeşinizin bir evladınızın orada olduğunu bilmenizi isterim. İskenderzadeler sadece bir dernek ya da bir isim değildir. Türkiye’nin her yerinde birbiri için kalbi atan çok büyük bir ailedir. Siyaset sayesinde hiç bilmediğim akrabalarımızı gördüm. Bu gibi toplantılar birbirimiz tanımaya ve görmeye vesile oluyor. Biz o kadar büyük bir aileyiz ki Malatya’dan, Artvin’den, Yomra’dan, Diyarbakır’dan arayan kardeşlerimiz var. Hepinizi Ankara’da da Çanakkale’de de ağırlamaktan onur duyarım. Ebediyete intikal eden büyüklerimiz bugün bizleri görseydi eminim çok gururlanırdı. İyi ki beraberiz, iyi ki tanıştık, vesile olan herkese teşekkür ederim" dedi. 
Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 12:09

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER