banner129

Mahşeri kalabalıkla sabah namazı

Ahmet Sağlam Hoca'nın yoğun gayretleri ile Vakfıkebir Rıdvanlı Mahallesi Yeni Camii'nde, gerçekleştirilen sabah namazı buluşması bayram sabahını aratmadı.

Mahşeri kalabalıkla sabah namazı

YOĞUN İLGİ VARDI

     Vakfıkebir İlçe Müftülüğü'nün düzenli olarak sürdürdüğü Sabah Namazı Buluşmaları kapsamında, sabah namazının manevi atmosferini yaşamak, yaşatmak, feyiz ve bereketinden istifade etmek, cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmak ve görevlilerin moral-motivasyonunu yükseltmek amacıyla ziyaret edilen, Vakfıkebir Rıdvanlı Mahallesi Yeni Camii'ndeki sabah namazı buluşmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

AHMET HOCA’NIN ÖZVERİSİ

    Mahalle Camii İmam Hatibi Ahmet Sağlam'ın özverili çalışmaları ve vatandaşlarla kurduğu etkili ve doğrudan iletişimin olumlu sonuçlarının yansıması olarak değerlendirilen yoğun katılımlı sabah namazı buluşmasıyla vatandaşların seher vakti ve sabah namazının manevi bereketinden istifade etmeleri sağlandı. Vakfıkebir Rıdvanlı Mahallesi Yeni Camii'ndeki sabah namazı buluşmasına İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Vaizi Osman Öztürk, bazı din görevlileri ve çok sayıda vatandaş iştirak etti. Sabah namazının kılınmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti, tesbih-tehlil ve salavatı şerife okundu. İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal'ın sohbeti ve yapılan duanın ardından cemaate ikramda bulunuldu.

MÜFTÜ TEŞEKKÜR ETTİ

    Sabah namazı buluşmalarıyla ilgili olarak ilçe Müftüsü Hüseyin Köksal, sabah namazı buluşmalarının, başta sabah namazı cemaatini artırmak, cemaat ruhu oluşturmak, dini bilgileri halka doğru şekilde aktarmak, toplumdaki birlik, beraberlik ve kaynaşma şuurunu bilinçli bir şekilde geliştirmek ve samimi dostlukları pekiştirmek amacına yönelik olarak başlatıldığını ve önceden belirlenmiş tarihlere göre de düzenli olarak camilerin ziyaret edilerek sabah namazı buluşmalarının gerçekleştirildiğini belirtti. Sabah namazı buluşmalarına yoğun ilgi gösteren ve heyecanlı oldukları gözlenen vatandaşlar, programı gerçekleştiren İlçe Müftülüğü'ne ve özellikle davetiye hazırlatıp ev ev gezerek vatandaşları sabah namazı buluşmasına davet eden imam hatip Ahmet Sağlam'a teşekkürlerini ifade ettiler, memnuniyetlerini belirttiler.
Haber: Mithat GÜDÜ

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 01:16

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER