banner129

Muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Vakfıkebir Hükümet binası önünde bir tören düzenlendi.

Muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Vakfıkebir Hükümet binası önünde bir tören düzenlendi. Törene Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Belediye Başkanı Muhammet Balta, daire amirleri ve muhtarlar katıldılar.

 Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir, Bugünün muhtarlar günü olarak ilan edilmesinde emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimize, gazi meclisimize ve yine genelgenin yayımlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza şükranlarımı sunuyorum.

            Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.

            Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Vefat eden tüm muhtar arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Karadağ Yaylası Taşboğazı Obasında evlerin yanan Tarlacık Mahalle Muhtarımız Levent Kamiloğlu ve Kamiloğlu ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şahsıma ve ailemize ait 5 tane ineğimizi bir hastalık dolayısıyla kesmek zorunda kaldık. Arayan soran herkese buradan teşekkür etmek istiyorum. Yaratandan gelene boynumuz kıldan incedir” dedi.
Haber: Tuncay HACIFETTAOĞLU

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 14:02

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER