banner129

Muhtarlara eğitim semineri

Trabzon Valiliği tarafından Vakfıkebir ilçesinde Mahalle Muhtarlarına eğitim semineri düzenlendi.

Muhtarlara eğitim semineri
            Trabzon Valiliği tarafından Vakfıkebir ilçesinde Mahalle Muhtarlarına eğitim semineri düzenlendi.
            Covid 19 salgını nedeniyle sınırlı sayıda muhtarların katıldığı eğitim semineri Vakfıkebir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda düzenlendi.  Konuşmacı olarak İdare ve Denetim Müdürü Selami Turhal ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Mehmet Akbulut katıldılar.
            Konuşmacılar muhtarlara il ve ilçe yönetimi, muhtarlık müessesi ve organları, muhtarların görev yetki ve sorumlulukları,  muhtar bilgi sistemi tanıtılması ve adli tebligat sistemi hakkında bilgiler verdiler.
           Konuşmacılar Turhal ve Akbulut özellikle Covid 19 salgınına değindiler. Selami Turhal ve Mehmet Akbulut,  “ Salgın boyunca  ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşlarımıza, ihtiyaç duyabilecekleri gıda ve temizlik malzemelerini içeren paketler oluşturularak, ödeme gücü olan vatandaşlara bedeli mukabilinde; ödeme gücü olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz olarak haftalık periyotlarla teslim edilebilecektir. Ayrıca kapsam dahilindeki vatandaşlar belli gruplara bölünerek, bu grupların ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir kamu görevlisi ile eşleştirilmesi, bu görevli üzerinden temel ihtiyaçların karşılanması gibi ilave tedbirler alınabilecektir. İl/ilçedeki kapsam dahilindeki vatandaş sayısı, ilçenin şartları göz önünde bulundurularak tedariğe ilişkin tedbirlerden hepsinin veya hangilerinin kullanılacağı vali ve kaymakamlar tarafından belirlenecektir. Buna ilave olarak Valilerimiz koordinasyonunda Kaymakamlarımız/ Vali Yardımcılarımız tarafından sorumluluk sahalarında bulunan tüm Muhtarların katılımı ile elektronik iletişim grubu oluşturulacak, bu grup üzerinden sahada yaşanabilecek sorunlar anlık olarak takip edilerek ivedilikle giderilecektir. İhtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması süreci "Vefa Koordinasyon Grubu" tarafından yönetilecek olup, bu gurubun kararı, görevlendirmesi, koordinasyonu olmadan hiçbir kurum, kuruluş, STK tarafından yardım faaliyeti gerçekleştirilmeyecektir” dediler.
            Vakfıkebir Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz de takip ettiği seminerin sonunda yetkililer muhtarların sorularını yanıtladı.
Haber: Elif SOMUNCU - Berna HACIAHMETOĞLU 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 18:22

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER