banner129

Pazaryeri kurallara uygun olarak açıldı

Vakfıkebir’de her hafta Pazartesi günleri kurulan pazar sergileri bu hafta sadece gıda satışı için belirlenen kurallara göre sınırlı bir alanda sınırlı sayıda kuruldu. Vakfıkebir Belediyesi vatandaşların sağlığının korunması için sıkı önlemler aldı.

Pazaryeri kurallara uygun olarak açıldı

     Vakfıkebir’de her hafta Pazartesi günleri kurulan pazar sergileri bu hafta sadece gıda satışı için belirlenen kurallara göre sınırlı bir alanda sınırlı sayıda kuruldu.  Vakfıkebir Belediyesi vatandaşların sağlığının korunması için sıkı önlemler aldı.

Pazaryerimiz için belirlenen ve uygulanan kurallar şöyle;

1­ -Pazar yeri alanlarına kontrollü giriş, çıkışları sağlamak için belirlenen giriş ve çıkışlar haricinde diğer tüm alanlar kapatılacak, kontrolsüz giriş ­ çıkışlar engellenecektir.
2­ -Pazar yeri alanına giriş ve çıkışlar ayrı ayrı yerlerden yapılacaktır. Aynı yerden yapılması zorunlu ise aynı noktada vatandaşların karşı karşıya gelerek yoğunluk oluşturmaması için giriş-çıkış için ayrı koridorlar oluşturulacaktır.
3­ -Pazar yerleri alanında sergi, tezgâh ve veya tahtalar araları en az 3 metre olacak şekilde yerleştirilecektir.
4­ -Pazar yeri alanına içerdeki esnaf sayısının en fazla 2 katı vatandaş alınacaktır.
5­ -Pazar yeri alanı içerisinden vatandaş çıktıktan sonra içeriye vatandaş alınarak içeride sürekli aynı sayıda vatandaşın bulunması sağlanacaktır.
6­- Bu amaçla pazar giriş noktaları oluşturulacak; bu noktalarda bekleyecek vatandaşların beklemesi için bir koridor oluşturulacak ve koridorda bekleyen vatandaşlar arasında en az 2 metre mesafe bırakılacaktır.
7­ -Pazarlarda akşamüstü yoğunluk oluşmasının engellenmesi için vatandaşlarımızın akşam saatlerini beklemeden alış verişlerini yapmaları gerekmektedir.
Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 11:08

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145