Savcı Arıtan veda etti

Vakfıkebir Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan’ın tayininin Edirne’nin İli Keşan İlçesi Cumhuriyet Başsavcılığına çıkması dolayısıyla bir iftar yemeği düzenlendi.

Savcı Arıtan veda etti

    Yalıköy Yakamoz Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine Vakfıkebir Kaymakamı Yıldıray Malğaç Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Düzköy Kaymakamı Hüseyin Baş, Tonya Kaymakamı Halit Mengi, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Akçaabat Başsavcısı İsmail Mermerci, Vakfıkebir Hakimleri Cemil Demirdaş, Yusuf Ünal, AK Parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Vakfıkebir Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz, Beşikdüzü Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, Esnaf Odası Başkanı  Kadem Sağlam, Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Hasan Topaloğlu, Ziraat Odası Başkanı Muhammet Kılıç belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, iş adamaları, bürokratlar, daire amirleri ile çok sayıda esnaf katıldı.

BAŞARILAR DİLEDİLER  

   Yemeğin ardından konuşan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Sayın Başsavcımız Vakfıkebir’i her zaman çok sevdiğini ifade ediyordu, buna şahidiz. Gerçekten Vakfıkebir’i çok sevdi. Biz de O’nu çok sevdik. Kendilerinden ayrılmanın üzüntüsü içersindeyiz, ama daha üst bir göreve göndermenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Ailesiyle ile birlikte mutlu bir yaşam sürmesini temenni ediyorum” dedi. Vakfıkebir Kaymakamı Yıldıray Malğaç ise, “Başsavcımız burada görev yaptığı süre içinde çok iyi izler bıraktı, çok fazla dost kazandı. Kendisinden bizler memnunuz. Bölgeye hizmet etmesi açısından da tüm bölgemizde sevilen bir şahsiyet. Kazanımları ve tecrübesi ile de bir üst dereceye atandı. Kendisini seviyoruz. Ailesiyle birlikte kendisine ömür boyu mutluluklar, yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi

DOĞRU İŞLER YAPTIĞIMI GÖRÜYORUM

    Başsavcı Alper Arıtan da onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmada, Göreve Bingöl’de başladığını ve Tonya İlçesi’ne isteyerek geldiğinin altını çizdi. Arıtan, “Dört yıl boyunca bölge için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bazı sorunlar vardı, bunları giderdik. Çok üzüntülüyüm, bunu herkes biliyor. Özellikle hakim abilerim şahitler. Yaptığım iyi şeylerin tadını çıkaramadığım için üzülüyorum. Bu yüzden söylüyorum, mutlaka geri döneceğim. Ya on ay, ya da iki yıl sonra buraya mutlaka geri dönmeye çalışacağım. Bu topluluğa bakınca doğru işler yaptığımı anlıyorum. Hakkınızı helal ediniz. Keşan’da bir kardeşiniz var. Sizleri yeni evime de bekliyorum. Hepiniz gönlümdesiniz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 10:57

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER