banner129

Saygıyla anıyoruz

Cumhuriyetimiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümü dolayısıyla Vakfıkebir İlçesinde anma programı düzenlendi

Saygıyla anıyoruz

            Cumhuriyetimiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümü dolayısıyla Vakfıkebir İlçesinde anma programı düzenlendi.
           Hükümet Binası önünde düzenlenen anma programı Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta ve Belediye Başkan Vekili Özer Aktaş’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ali Hikmet Kamiloğlu yaptı.
           Kamiloğlu, anma programında “Atatürk, vatanına ve ulusuna çok yüce duygularla bağlı, vatan savunmasını her şeyin üzerinde tutan, millet sevgisi tutku derecesinde olan, yaşarken ve öldükten sonra da maddi ve manevi tüm varlığını ulusuna adayan bir devlet adamı ve komutandır. Onun en büyük ideali; Türk Ulusunun en medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesiydi. Memleketin mutlaka çağdaş, uygar, yepyeni olması, onun için bir hayat davası idi. Ona göre akıl ve mantığın halledemeyeceği iş yoktur. Gerçekleştirdiği başarılı inkılapların temelinde de akıl ve mantık vardır” diye konuştu.
           Şiirlerin okunması ve dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle program sona erdi.

Haber: Elif SOMUNCU - Serpil AYDINGüncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 10:10

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145