Şehitliği şeref bilen bir milletiz

Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Sadettin Çiçek İdlib’de askerlerimize karşı yapılan menfur saldırıyı kınamak amacıyla bir basın açıklaması yaptı.

Şehitliği şeref bilen bir milletiz

Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Sadettin Çiçek İdlib’de askerlerimize karşı yapılan menfur saldırıyı kınamak amacıyla bir basın açıklaması yaptı.

Vakfıkebir Şadırvan önünde yapılan basın açıklamasında, konuşan Başkan Çiçek;

“Acımız büyüktür. Bu sebeple Cenab-ı Allah’tan tüm milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Halkları kardeş olan, ortak inanç, kültür ve tarihe sahip yüzlerce yıl ayni devletin vatandaşı olarak yasayan iki komşu ülkenin, emperyalist güçlerin etkisi ile karsı karşıya gelmesi kabul edilebilir değildir.

Irkçı emperyalist dış güçler, bölgedeki komsu Müslüman ülkeleri planları doğrultusunda bu günkü haline getiren, Suriye’deki terör unsurlarını eğiten, ağır silah ve teçhizat sağlayan, bizi orada operasyon yapmak zorunda bırakan unsurlara karşı gerekli tedbirleri almak mecburiyetindeyiz.

İdlib’de insanlığın onurunu muhafaza için bulunan kahraman ordumuza emperyalistler ve Esad tarafından yapılan bu hain saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırılara karşı Türk silahlı kuvvetlerimiz gereken cevabı vermiştir, vermeye devam edecektir.

Memleketimiz ve milletimiz şehitlerimizin hüznünü yaşarken bir ve beraber olduk.  83 milyon olarak her daim ordumuzun yanında durduk. Erbakan hocamızın da dediği gibi bir damla Mehmetçik kanını bütün Amerikan bütçesine değişmeyiz. Biz şehitliği şeref bilen bir milletiz. Bizim için ya şehitlik vardır, yada gazilik. “Bayraklari bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, uğrunda ölen varsa vatandır”.  diyen bir ecdadın temsilcileriyiz.

“Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanmayın; bilakis onlar diridirler”(ali-İmran 169) ayeti kelimesine sahip bir dinin temsilcileriyiz.

Konunun çözümünde başta D-8 teşkilatı olmak üzere ilgili bütün uluslararası kurum ve kuruluşların harekete geçirilmesi, İslam birliğinin tesis edilmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılmasını temenni ediyoruz. Yüce Allah’tan devletimize, idarecilerimize Türk silahlı kuvvetlerimize, kahraman Mehmetçiğimize yardım diliyoruz” dedi.
Haber: Ziya FİDAYE

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 15:34

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER