banner129

Tarihin en büyük yol hamlesi sürüyor

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, bu yıl içerisinde Vakfıkebir ilçesinde yapılan ve planlanan yol çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Tarihin en büyük yol hamlesi sürüyor

             Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, bu yıl içerisinde Vakfıkebir ilçesinde yapılan ve planlanan yol çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

          “Göreve başladığımızda başlattığımız ilçe tarihimizin en büyük yol hamlesine aralıksız devam ediyoruz” diyen Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Yaklaşık olarak 7,5 yıla yaklaşan görev süremiz içerisinde toplamda 500 kilometre civarında beton ve asfalt yol yaptık. 160 bin m³ sanat yapısı (taş duvar) inşa ettik.

           Trabzon Büyükşehir Belediyemizle birlikte 2021 yılı programı çerçevesinde toplam 8.700 ton asfalt, 3.125 metreküp beton yol dökmeyi, 10 bin metreküp sanat yapısı yapmayı planlanıyoruz. Belirlediğimiz program çerçevesinde Aydoğdu Mahallemizin ana yol güzergâhında asfaltlama çalışmalarımızı tamamladık. Caferli - Sekmenli - Fethiye - Rıdvanlı Mahallelerimizin grup yolunda ve Kirazlık - Mısırlı- Deregözü Grup Yolu Hacıköy mevkiinde finişer ile bozuk bölümleri asfaltlayarak tamamlandık. Aynı güzergâhlarda bozuk olan alanları greyderle asfaltlayacağız. Şenocak Mahallemizin ana yol güzergahında çalışmalar sürüyor.

           Bundan sonraki süreçte ise; Sinanlı - Soğuksu - İshaklı Mahallelerimizin bağlantı yolunda, Köprücek - Fevziye - Karatepe Mahallelerimizin ana yolunda, Ortaköy - Akköy - Açıkalan Mahallelimizin ana yolunda, Kirazlık Mahalle yolumuzda, Ballı Mahalle yolumuzda, Esentepe - Bozalan - Yaylacık grup yolumuzda asfaltlama çalışmaları gerçekleştireceğiz.

Ayrıca Küçükdere ve Yıldız - Düzlük - İlyaslı Mahallelerimizin grup yolunda beton yol çalışmaları planlıyoruz.

Bunun yanı sıra Köprücek -Karatepe Mahallelerimizin grup yolunda sanat yapısı çalışması gerçekleştirdik. Esentepe - Bozalan - Yaylacık Grup yolumuzda, Yıldız - Düzlük - İlyaslı grup yolumuzda, Çavuş Mahallemizin ana yolunda, Caferli - Sekmenli - Fethiye - Rıdvanlı Mahallelerimizin grup yolunda, Tarlacık - Ballı Kıranköy Grup yolumuzda sanat yapısı çalışmaları gerçekleştireceğiz.

Ayrıca tüm mahallelerimizde yol bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız aralıksız devam ediyoruz.

Yaptığımız tüm çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 11:48

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER