Üreticilere yazık oluyor

İcraatları ve farklı hizmetleri ile gündemden hiç düşmeyen Vakfıkebir Çarşı Mahallesi Muhtarı Gökhan Bahadır yine farklı bir eyleme imza attı.

Üreticilere yazık oluyor

    İcraatları ve farklı hizmetleri ile gündemden hiç düşmeyen Vakfıkebir Çarşı Mahallesi Muhtarı Gökhan Bahadır yine farklı bir eyleme imza attı. Muhtar Bahadır her gecen gün düşen fındık fiyatlarına tepki olarak ilçe merkezinde bir stand kurdu halka hitap etti.
VERİLEN EMEĞE YAZIK 
   
Fındık ve fındık ürünlerini standında sergileyerek eline aldığı mikrofonla halka hitap eden Vakfıkebir Çarşı Mahallesi Muhtarı Gökhan Bahadır, “Muhtarlar olarak her zaman fındık üreticilerinin yanında olmamız gerekir. Fındık üreticisinin çekmiş olduğu zahmetler, fındığın giderleri ile bugünkü fiyat arasında uçurumlar var. Seçim öncesi verilen taban fiyat belirleme sözü tutulmalıdır. Karadeniz Bölgesinin en önemli tarım ürünü olan fındığımızda çekilen sıkıntıları Karadenizli olan Cumhurbaşkanımız, Başbakan Yardımcımız, Tarım Bakanımız ve 85 vekilimiz neden görmezden geliyorlar. Umarım geç olmadan taban fiyatı en az 15 TL belirlenerek biz üreticilere hakkımızı verirler.

BU KRİZ DAHA FAZLA BÜYÜMESİN
      Geçmişte dedelerimizin sözleri senet gibi olur esnaflardan alış veriş yaparak ücretini fındık sonrası ödeyeceğini söylerlerdi. Daha sonrada sözlerini yerine getirilerdi. Şimdi bizler verdiğimiz sözleri tutamaz olduk. Esnaflardan kaçar olduk. Nedeni de bizlere verilen sözlerin tutulmaması ve fındığımızın para etmemesidir. Onun için fındığımıza sahip çıkmalıyız. Biz Karadenizlilerin en önemli ekonomik girdisi fındıktır. Bunun için siyasiler bizleri görmezden gelemezler. Bu kriz daha çok büyümeden çözülmelidir. Ben bir muhtar olarak her zaman üreticinin ve halkın yanındayım. Onların problemi benim problemimdir. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri en derin muhabbetlerimle selamlıyorum yüce Mevlaya emanet ediyorum” dedi.
Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 00:43

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER