Vakfıkebir Atatürk Ortaokulu’nda bilim seferberliği

Milli Eğitim Bakanlığının katkıları ile hayata geçen bilim seferberliği projesi kapsamında Vakfıkebir Atatürk Ortaokulu tarafından talep edilen setler okula geldi.

Vakfıkebir Atatürk Ortaokulu’nda bilim seferberliği

Milli Eğitim Bakanlığının katkıları ile hayata geçen bilim seferberliği projesi kapsamında Vakfıkebir Atatürk Ortaokulu tarafından talep edilen setler okula geldi. Atatürk Ortaokulu Müdürü Çetin Zaim ve Fen Bilimleri Öğretmeni Adem Albayrak, okulun kodlama sınıfının tüm imkânları ile ilçedeki herkesin kullanımına açık olduğunu söylediler.

Atatürk Ortaokulu Müdürü Çetin Zaim, “Bilim Seferberliği çocuklara bilimi sevdirmek için YGA’nın başlattığı bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje ile Türkiye’nin en dezavantajlı bölgelerine en son teknolojiyi ulaştırarak; özgür düşünen, özgün projeler üreten, özgüvenli bireylerin yetişmesi amaçlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında, Türkiye’nin her köşesindeki ihtiyaç sahibi ortaokullara 5'er adet bilim seti ve 2 adet havacılık seti gönderilmektedir. Bilim seti gönderilen okullardaki öğretmenler online bir platform aracılığıyla bilim setinin sınıf içi kullanımına dair eğitimlere ve müfredata uygun deney ve proje içeriklerine ulaşabiliyor. Öğrenciler de bilim setleriyle hazırladıkları projelerle yılda 2 kez, Türkiye çapında düzenlenen Bilim Yarışması’na katılıyorlar. Bu setler ile birlikte imkanlar dahilinde çevre okullarda da değişik etkinlikler planlayarak mümkün olduğu kadar fazla öğrencimizin bilimsel süreç becerilerine hakim olarak, sorgulayıcı ve problemlere  çözüm önerisi getirebilen bireyler olarak yetişebilmesi için uğraş vereceğiz inşallah” dedi.

Fen Bilimleri Öğretmeni Adem Albayrak  ise, “Milli Eğitim Bakanlığının katkıları ile hayata geçen bilim seferberliği projesi kapsamında okulumuz için talep ettiğimiz setlerimiz okulumuza geldi. Bu setler ile beraber okulumuzda ve çevre okullarda özellikle dezavantajlı öğrencilerimize bilimi ve kodlamayı sevdirmek, bilimsel bakış açısı kazandırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 10:52

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER