Vakfıkebir için çalışıyoruz

Vakfıkebir Ziraat Odası tarafından Mahalle Muhtarları ile yapılan toplantıda, odanın 14 aylık çalışmaları değerlendirildi.

Vakfıkebir için çalışıyoruz

    Vakfıkebir Ziraat Odası tarafından Mahalle Muhtarları ile yapılan toplantıda, odanın 14 aylık çalışmaları değerlendirildi.
     Yeşilyalı Köfte Salonu’nda Vakfıkebir Ziraat Odası tarafından organize edilen toplantıya Ziraat Odası Başkanı Muhammet Kılıç, İlçe Tarım Müdürü Remziye Kuleyin, Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Öztürkoğlu, Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri,  Ziraat Mühendisleri ile mahalle muhtarları tam kadro katıldı.
     Toplantıda Ziraat Odası Başkanı Muhammet Kılıç yaptığı konuşmada: “Muhtarlar Derneği ve İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan proje ile 55 bin TL hibe alınarak 2500 TL de Odamızın katkı sağladı. Projeden çok sayıda çiftçilerimizin faydalanmış olup emeği geçen herkese ve özellikle Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Öztürkoğlu’ne teşekkür ediyoruz.  Yine Vakfıkebir Ziraat Odası olarak dairemizde çalıştırılmak üzere Tarım Danışmanı olarak Ziraat Mühendisi almak için çalışmalarımız devam ediyor. Akçaabat Ziraat Odası, Akçaabat İlçe Tarım Müdürlüğü Vakfıkebir İlçe Tarım Müdürlüğü, Vakfıkebir Ziraat Odası olarak Avrupa destekli ortak proje çalışmalarımız devam etmektedir.(Sera, Kivi, Çiçekçilik, Çilek) Yine Arsin Ziraat Odası Avrupa destekli fındık bahçelerini yenileme projesi çalışmalarımız devam etmektedir” şeklinde konuştu. İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Remziye kulayin: “Muhtarlarımızın katkısıyla bütün bölgemizde şap aşılama çalışmasını bitirdik. Bölgemize şap hastalığı girmeden bu işi çözümlemiş olduk. Bu konuda özellikle muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Şuanda Tarım Bakanlığı’nın genç çiftçilerimize olan 30 bin TL hibe projesi kapsamında müracaatlar devam ediyor. Yoğun bir katılım olduğunu görüyoruz” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 00:17

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER