banner129

Vakfıkebir İHAL’de başarıya ödül

Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından 2019- 2020 Eğitim- Öğretim Yılı birinci kanaat döneminde not ortalaması 90’nın üzerinde olan 25 öğrenci ödüllendirildi.

Vakfıkebir İHAL’de başarıya ödül

Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından 2019- 2020 Eğitim- Öğretim Yılı birinci kanaat döneminde not ortalaması 90’nın üzerinde olan 25 öğrenci ödüllendirildi.

            Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hayrettin Deniz, 25 öğrenciye, 12 bin TL ödül vereceklerini ifade ederek, “Ben öncelikle çalışan bütün öğrencilerimi tebrik ediyorum. Onlara emek veren başta anne ve babalarını ve çok değerli öğretmen arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Okulumuz, Vakfıkebir Anadolu İmam- Hatip Lisesi  gerçekten bu dönem güzel işlere imza attılar. İşte şu anda, başarı ortalaması 90 ve üzerinde olan öğrenciler olarak, sınıf birincileri olarak, deneme sınavı birincileri olarak ve bu dönem Hafızlığını tamamlayan öğrenciler olarak buradasınız. Sizlerle gurur duyuyorum. Koyduğumuz kıstası aştığınız için sizler zaten başarılısınız. Sizleri ve diğer öğrencilerimizi de 4 yıllık fakültelerde görmek istiyoruz. Bu bağlamda ödüllerin maddi yanını karşılayan, okulumuzun sürekli yanında bulunan Vakfıkebir İmam- Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Şu anda 90 ve üzeri not ortalaması bulunan öğrencilerimize 400’er TL, Hafızlığı yapıp bitirenlere 200’er TL, dönem birincilerine 100’er TL ve deneme sınavı birincilerine 100’er TL olmak üzere toplam 12 bin TL nakit para ödülüyle uğurlayacağız. Bundan sonra da bu başarıyı daha da yükseltmek zorundasınız. Hepinize güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum” dedi.

GURUR DUYUYORUM

Vakfıkebir İmam- Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı ve Vakfıkebir Yeni Camii İmam- Hatibi Ali Uçar ise yaptığı konuşmada, “Okulumuza ve öğrencilerimize gücümüzün yettiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. En çok yardımları da, okulumuzdan mezun olduktan sonra yurdumuzun çeşitli yerlerinde idarecilik yapan, esnaf olan, çalışan kardeşlerimizden de destek alıyoruz. Bu yıl 4 yıllık üniversiteyi kazanan 80’in üzerinde  öğrencimize burs veriyoruz. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan Kaanlar Vakfı, ilçemizde faaliyet gösteren Kebir- Süt A.Ş. , kapılarına gittiğimizde hiç bir zaman bizleri boş çevirmemişlerdir. Ayrıca okulumuzdan mezun olup da şu anda belediye başkanlığı yapan, Yargıtay ve Danıştay’da hakimlik yapan, kaymakamlık yapan bir sürü mezunlarımız vardır. Sizlerin de yolu bu olsun. Kurulduğu günden beri Vakfıkebir İmam- Hatip Lisesi  mezunu olarak başım dik yürüyorum, gurur duyuyorum, onun saadetini yaşıyorum. Sizler de gurur duyun ” şeklinde konuştu. Daha sonra okul Müdürü Hayrettin Deniz, para ödülü almaya hak kazanan öğrencilerin isimlerini okuyarak kendilerini sahneye davet etti ve para ödülleri öğrencilere verildi.
Haber: Ziya FİDAYE
 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 10:50

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145