Vakfıkebir’de girişimcilere fırsat

Vakfıkebir Belediyesi tarafından organize edilen ve KOSKEB tarafından desteklenen girişimcilik seminerinin ikinci etabı başladı.

Vakfıkebir’de girişimcilere fırsat

     Vakfıkebir Belediyesi tarafından organize edilen ve KOSKEB tarafından desteklenen girişimcilik seminerinin ikinci etabı başladı.
     Seminerin açılış konuşmasını yapan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta yaptı. Başkan Balta: “Evde yatan çocuğa kimse iş vermez. Kendini ifade edemeyen, aradığı işin peşinde koşmayan kimse hakkında işverenin düşüncesi, kendine hayrı olmayanın bana ne hayrı olacak şeklinde olacaktır. İşsizlik problem gibi görülüyor ama sektörler bazında bakıldığında onlar da eleman bulamamaktan yakınıyorlar. Yani ortada nitelikli bir iş gücü problemi var. Belki sizler de başkasının yanında çalışacaksınız ama asıl hedef, kendinizin birer iş yeri olmasıdır. İş kurabilmek, kullanacağınız paraları alabilmek için karşı tarafı ikna etmelisiniz. KOSKEB size hibe programı sunarken bu öğretim programını şart olarak koşuyor. Burada gerçekten bir şeyler öğrenebilmelisiniz. Bu yüzden bu eğitimin hepinize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.  Daha sonra katılımcılara hitaben bir konuşma yapan KOSGEB Eğitim Uzmanı Önder Başuslu, Vakfıkebirli genç girişimcilere önemli bilgiler aktardı.   Başuslu, her işi yaparım diyen birini hiçbir iş alamayacağını,  bu bağlamda iş arayanların önce kendilerini tanımaları gerektiğini sözlerine ekledi. Girişimcilik Seminer törenine ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Salih Birincioğlu, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Ali Bayram Tanrıverdi, Eyüp Yavuz ile belediye meclis üyeleri de katıldı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 00:13

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER