Vakfıkebir’de seçim heyecanı

Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Yalıköy Mahallesi’nden ayrılan Küçükdere ve Demirci Mahallelerinde muhtarlık seçimleri yapıldı.

Vakfıkebir’de seçim heyecanı
              Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Yalıköy Mahallesi’nden ayrılan Küçükdere ve Demirci Mahallelerinde muhtarlık seçimleri yapıldı. Vakfıkebir’in 44 olan mahalle sayısı 46’ya yükseldi.

 Oy kullanma işlemleri sürerken Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta,  Demirci ve Küçükdere Mahallelerindeki sandık bölgelerini ziyaret ederek  muhtar adaylarına ve vatandaşlara başarılar diledi. Başkan Muhammet Balta ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Geniş katılımlı ve demokratik bir seçim yaşandığına şahit oldum. Sonuçta iki güzel çalışma arkadaşına daha kavuştuğum için mutluyum. Mahallelerimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. Kardeşlik duyguları içinde, birlik ve beraberlik içinde çalışacağımıza inancım sonsuzdur. Sandık başına gelerek demokratik haklarını kullanan vatandaşlarımıza ve sandık başlarında öz veriyle görev yapan arkadaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize  teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

             Sandıkların açılmasının ardından, 4 adayın yarıştığı Demirci Mahallesi’nde 306 geçerli oyun 121’ini alan Mustafa Furuncu Demirci Mahallesi Muhtarı seçilirken diğer adaylardan Orhan Şahin 92, Aydın Furuncu 82 ve Muzaffer Furuncu ise 11 oy aldılar. İki adayın yarıştığı Küçükdere Mahallesi’nde de 440 geçerli oyun 242’sini alan Emekli İmam- Hatip Mustafa Öztürk Küçükdere Mahallesi Muhtarı seçilirken, Gökhan Berber ise 198 oy aldı.
Haber: Ziya FİDAYE


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 14:37

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER