banner129

Vakfıkebir’de turizm şenliği

Vakfıkebir İlçesinde Turizm Haftası dolayısıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli tarafından Turizm Şenliği düzenlendi.

Vakfıkebir’de turizm şenliği

           Vakfıkebir İlçesinde Turizm Haftası dolayısıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli tarafından Turizm Şenliği düzenlendi.

            Bu yıl 3. Düzenlenen turizm şenliğinde konuşan Okul Müdürü Mehmet Kahveci   “Bacasız sanayi olarak adlandırdığımız turizm, yaşlı dünyamızın taze çiçeğidir. Hepimizin gayet iyi bildiği gibi, ülkemizin zenginleşmesi, tanıtılması, devletimizin güçlenmesi, insanımızın refah içinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için çok büyük bir öneme sahiptir. Vakfıkebir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak amacımız hizmet sektörünün ticaret turizm ve iletişim alanlarında ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücüne sahip, toplumsal değerlere saygılı, araştırmacı, üretken, katılımcı, paylaşımcı, çağı yakalamış  örnek öğrenciler yetiştirmektir.   430 öğrenci kapasiteli okulumuzda halen yiyecek içecek hizmetleri ve konaklama seyahat hizmetleri alanlarında 130 öğrencimiz eğitim öğretime devam etmektedir” dedi.

     Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Turizm demek hizmet sektörü demektir. İlçemizde yatak kapasitesi anlamında belirli bir noktaya ulaştık. Ancak gelen turistlerin Vakfıkebirimizde zaman geçirmelerini sağlayacak projeleri oluşturmak durumundayız. Biz Belediye olarak turizm mastır planını bu yıl tamamlayacağız. Turizm sektöründe hizmet verecek olan elemanlarda bu okulumuzdan yetişiyor. Bu tesis birçok ilde olmayan bir tesistir. Sahip çıkmalıyız. Çocuklarımızı meslek liselerine yönlendirmek durumundayız. Bu alanda nitelikli elemana ihtiyaç var. Bu tesisin ilçemize kandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından turizm survivor, bilgi yarışması, mesleki yarışmalar, şiir dinletisi, kepçe devir teslim töreni, aşçılık yemini etkinlikleri gerçekleştirilerek yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
HABER: Tuncay HACIFETTAHOĞLU
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 11:49

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145