Vakfıkebir’e Çoruh Edaş’dan yeni yatırım

Vakfıkebir İlçesinde Çoruh Edaş tarafından elektrik tellerinin yer altına alınması ve trafoların güçlendirilmesi için çalışmalar yapılacak.

Vakfıkebir’e Çoruh Edaş’dan yeni yatırım

        Vakfıkebir İlçesinde Çoruh Edaş tarafından elektrik tellerinin yer altına alınması ve trafoların güçlendirilmesi için çalışmalar yapılacak.
        Çoruh Edas Vakfıkebir İlce Yöneticisi Hasan Küçük,   Çoruh Edaş Yatırım Grup Şefi Okan Alptekin, Çoruh Edaş Yatırım Grup Şefliği personelleri Yahya Kücükbekir ve Osman Komar çalışma yapılacak olan alanlarda incelemelerde bulundular. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Çoruh Edas Vakfıkebir İlce Yöneticisi Hasan Küçük, “Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu -  Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli arasında kalan alan ile afet evleri ve Huzur Evler Sitesini de kapsayan bölgede AG (çıplak, izoleli tam alüminyum, çıplak veya örgülü bakır) ve OG (ör- gülü bakır veya alüminyum iletkenler) olan hatlar yer altına alacağız.
         Ensar Camii yanındaki mevcut 400 KVA’lık direk tipi trafo vatandaşlarımıza daha kaliteli enerji sağlamak için kaldırılarak 1000 KVA’lık bina tipi trafo montajı yapacağız. Belediye Caddesinde yapılan parke düzenleme çalışmaları nedeniyle yol seviyesinin altında kalan Turizm Okulu yanında bulunan eski trafo binası yıkılarak dolgu çalışması ile yol seviyesinin üzerine çıkartarak içerisinde 630 KVA trafo bulunan yeni tip bina koyacağız.
          Yapacağımız bu çalışmalar sonucunda havai hatlardan kaynaklı çevre kirliliği ortadan kaldırılarak daha estetik bir görüntü oluşacak. Ayrıca trafo güçlerinin ve iletken kesitlerinin günümüz şartlarına göre dizayn edilmesiyle daha kaliteli enerji sağlanmış olacak. Gerek bu yatırımın yapılmasında gerekse yaptığımız tüm çalışmalar da bizlere büyük destek veren ve katkı sunan Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta’ya çok teşekkür ediyoruz ” dedi.
Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 15:02

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER