banner129

Vakfıkebir'e devletin şefkatli eli uzandı

Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta Kovid-19 virüsü nedeniyle Vakfıkebir’de şuana kadar yapılan yardımları açıkladı.

Vakfıkebir'e devletin şefkatli eli uzandı

         Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta Kovid-19 virüsü nedeniyle Vakfıkebir’de şuana kadar yapılan yardımları açıkladı.
         Kaymakam Mesut Yakuta yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Devletimiz, Kovid-19’un yayılmaya başladığı ilk günlerden bu yana tüm dünyada etkilerini gösteren bu salgının etkilerini en aza indirmeye yönelik çok sayıda tedbiri erkenden hayata geçirdi ve çabalarına devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devletin bütün kurumlarıyla yürüttüğü bu mücadelede, sosyal devlet ilkesinin tüm gerekleri yerine getirilmektedir. Bu kapsamda ülke çapında yürütülen bu çalışmalara, ilçemizde de Kaymakamlık, Belediye, STK’lar, muhtarlıklar, tüm kamu kurum ve kuruluşları da yürüttükleri faaliyetlerle ortak olmaktadırlar.
         Yasadığımız bu zor günlerin bir an önce geçmesi dileğiyle, Salgın sürecinde emeklerini ortaya koyup insanüstü bir gayretle çalışan; başta sağlık çalışanları olmak üzere, Vakfikebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’ya, Vakfıkebir Kaymakamlığı personeline, Vakfıkebir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeline, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı personeline, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanlarına, diğer kamu kurum kuruluşu personeline, muhtarlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür ediyorum" dedi.
İŞTE YARDIMLAR   
           Buna göre Vakfıkebir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla 1.753 aileye 1.000 TL nakit yardımı,  Vakfıkebir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (665), Vakfıkebir Belediyesi (1750) ve Kızılay  (122) tarafından  toplam 2.537 aileye 250 TL’lik gıda paketi yardımı, Kızılay araçlığıyla 96 aileye kavurma, 241 aileye 400 TL nakit yardımı yapıldı. Ayrıca İŞKUR 435 kişiye kısa çalışma ödeneği ödedi.  Cumhurbaşkanlığımız aracılığıyla 4.754 65 yaş ve üstü vatandaşa maske ile kolonya, 30.000 vatandaş ve kamu kurumlarında çalışanlara maske dağıtıldı.

Haber: Tuncay HACIFETTAHOĞLU


Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 16:35

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Sami Uzunarslan
Sami Uzunarslan - 1 yıl Önce

1000 lira yardım ne büyük bir yardım insan söylemeye utanır. salgın başlayalı aylar oldu bundan sonrada ne kadar süreceği belli değil. insanlara sadaka verir gibi 1000 lira verip aylarca bu parayla geçinin deniyor. resmen insanlarla alay ediliyor.

SIRADAKİ HABER