banner129

Vakfıkebir'in yeni müftüsü

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atandı.

Vakfıkebir'in yeni müftüsü

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine, Bartın Kurucaşile İlçe Müftüsü Recep Şahan atandı.
          Samsun Atakum İlçe Müftülüğü görevine atanan Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal'ın yerine, Vakfıkebir’e atanan Recep Şahan kısa bir süre sonra ilçeye gelerek yeni görevine başlayacak.  Müftü Recep Şahan, 1974 yılında Giresun Espiye ilçesi Kurugeriş Köyü'nde doğdu. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne başladı. 1996 yılında Giresun Espiye İlçesi Avluca Köyü'nde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 1999 yılında fakülte eğitimini tamamladı.
           Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açmış olduğu sınavı kazanarak girdiği Konya Selçuk Eğitim Merkezi'ndeki 30 aylık ihtisas eğitiminin ardından 2002 yılında mezun oldu ve aynı yıl Giresun Tirebolu İlçesine ataması yapılarak burada ilçe vaizi olarak göreve başladı.
         İlçe Müftüsü Mehmet Bal'ın Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanması üzerine 2002 yılından itibaren bir süre Tirebolu İlçe Müftülüğü görevine vekalet etti. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kendisini Siirt İli Baykan İlçe Müftülüğü görevine ataması üzerine 2003 yılında Tirebolu İlçe Müftülüğü'nden ayrıldı. Müftü Şahan daha sonra altı yıl Giresun Doğankent İlçe Müftülüğü görevinde bulundu. Şahan, 2011 yılında yurtdışı görevi için Avusturya'nın Başkenti Viyana'ya gitti. Yurtdışı görevinden 2014 yılında dönen Recep Şahan, Ordu İli Akkuş İlçe Müftülüğü ve Bartın İli Kurucaşile İlçe Müftülüğü görevlerini yürüttü.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 10:31

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER