banner129

Vakfıkebirli muhtarlara seminer

Vakfıkebirli muhtarlara seminer

           Vakfıkebir’de  mahalle muhtarına eğittim semineri verildi. Seminere konuşmacı olarak Trabzon İl İdari ve Denetim Müdürü Selami Turhal İle İl Sosyal Etüt Ve Proje Müdürü Mehmet Akbulut katıldılar.

            Ülke genelinde 1829 yılından beri faaliyetlerini sürdüren muhtarlık müessesesi  demokrasinin gelişmesinde katkıda bulunurken, yönetime katılımını sağlamanın önemli araçlarından birisi olduğu muhtarların kamu hizmetlerini etkin, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde sunabilmekleri sorunun en kısa sürede yetkili makamlara ileterek koordinasyon içerisinde olabilmeleri ve muhtarlık müessesesi ile görev, yetki ve sorumluluklarını daha kapsamlı bir şekilde kavrayabilmeleri amacıyla ilçede görev verilen seminerin sunumunu Vakfıkebir Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz tarafından yaptı.

            Seminerde muhtarlara  il ve ilçe yönetimi, muhtarlık müessesesi ve organları, muhtarların görev, yetki ve sorumluluklar, muhtar bilgi sisteminin (MUHBİS) tanıtılması, ikametten ayrılma kısıtlaması /yasaklanması, konu başlıkları ayrıntılı bilgiler verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 11:27

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER