banner129

Yerel tohumlar sergisi açıldı

Vakfıkebir’de Eğitimin Yıldızları HOPO Projeleri Kapsamında yürütülen "Tohum Bankası" Projesinin ve yerel tohumlarımızın tanıtımı sergisi açıldı.

Yerel tohumlar sergisi açıldı

          Vakfıkebir’de Eğitimin Yıldızları HOPO Projeleri Kapsamında yürütülen  "Tohum Bankası" Projesinin ve yerel tohumlarımızın tanıtımı sergisi açıldı.

Vakfıkebir Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu 4-C sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Sevil Çavdar,  Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde ve Anadolu Eğitimi ve Sosyal Yardım Vakfının ortaklığında yürütülen Eğitim Yıldızları Hopo Tohum Bankası projesi kapsamında toplanan yerel tohumları ve çalışmalarını Vakfıkebir Fol Deresi Kamelyalarında sergilediler. Sergi de 100 çeşide yakın yerel tohum sergilendi, yerel tohumun önemini vurgulayan broşürler dağıtıldı. Sergiyi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Samim Aksoy, Şube Müdürü Osman İskender, Okul Müdürü Rahmi Durmuş ve Okul Müdür Yardımcısı Selçuk Kahyaoğlu, öğretmen ve öğrenciler ziyaret ettiler. Proje öğretmenlerinden Sevil Çavdar etkinlik ile ilgili şunları söyledi; "Projeyle ‘Yerli Tohumdan Sağlıklı Sofraya’ sloganıyla öğrencilerin yok olan yerel (ata) tohumlarına sahip çıkmaları, toprağı ve tarımı severek ilgi duymaları hedefledik. Projemize destek veren ve ilgi gösteren Vakfıkebir Belediyemize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze , Okul İdaremize , İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü Personeline , Ziraat Odası Başkanlığına ve Vakfıkebir halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
HABER : Zahide Gül YEŞİL


Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 22:54

Tuncay Hacıfettahoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner148

banner145